Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz z ofertami na autobusy. Solaris vs Mercedes

Witold Urbanowicz 22.01.2020

Bydgoszcz z ofertami na autobusy. Solaris vs Mercedes
fot. UM Bydgoszcz
Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy otworzyły oferty w przetargu na dostawę od 8 do 12 nowych autobusów miejskich. Chodzi zarówno o pojazdy przegubowe, jak i standardowej długości. O zamówienie ubiegają się dwie firmy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych miejskich ze standardowym napędem, spełniającym normę emisji spalin Euro 6. Przetarg składa się z zamówienia podstawowego i opcjonalnego. Podstawą jest dostawa ośmiu autobusów, z czego pięć to pojazdy przegubowe, a pozostałe trzy mają być 12-metrowe. W opcji bydgoski przewoźnik może sobie zażyczyć jeszcze czterech pojazdów, w tym trzech przegubowych i jednego 12-metrowego.

Dzisiaj (22 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Solaris zaproponował dostawy 17,791 mln zł, a EvoBus – 19,143 mln zł. Budżet na ten cel był określony na 16,561 mln zł brutto.

Podstawowym kryterium wyboru oferty będzie cena, której wagę ustalono aż na cena oferty 81 proc. Materiał lub technologia wykonania konstrukcji nadwozia i poszycia autobusów będzie ważył 15 proc., a 4 proc. punktów będzie można otrzymać za zwiększoną liczbę miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Dostawy od ewentualnego zwycięzcy podzielono na etapy. Autobusy przegubowe z podstawowego zamówienia mają trafić do Bydgoszczy w ciągu 190 dni od podpisania umowy. Trzy autobusy o długości 12 metrów mogą zostać później niż 205 dni po podpisaniu umowy. O skorzystaniu z opcji MZK poinformują producenta w ciągu 90 dni od podpisania umowy i od tego czasu będzie miał 190 dni na dostawę.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony