Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz z jedną ofertą na zakup do 46 nowych tramwajów

Witold Urbanowicz 26.04.2022

Bydgoszcz z jedną ofertą na zakup do 46 nowych tramwajów
fot. UM Bydgoszcz
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w przetargu na dostawy 10 nowych tramwajów z opcją rozszerzeni zamówienia o kolejne 36 pojazdów. Przewidziano tramwaje w dwóch długościach. Wystartowała tylko Pesa. Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie, jeśli nie otrzyma dofinansowania.
Przedmiotem zamówienia podstawowego jest dostawa 10 fabrycznie nowych tramwajów wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych, w tym sześciu długich i czterech krótkich. Zamówienie obejmuje też opcję w postaci kolejnych 36 tramwajów – 29 długich i siedmiu krótkich. Długość tramwajów długich określono na 29-32 m, a krótkich na 19-22 m. Więcej o specyfikacji pojazdów piszemy tutaj.

Dzisiaj (26 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie Pesa, która wyceniła całość zamówienia na 488,383 mln zł brutto, z czego 102,067 mln zł stanowi zamówienie podstawowe, a 386,316 mln zł zamówienie rozszerzone. Budżet zamawiającego został określony na 89,709 mln zł.

Zamówienie podstawowe ma zostać zrealizowane do końca listopada 2023 r., natomiast całość – do końca 2029 r. Na realizację zamówień opcjonalnych przewidziano 24 miesiące od dnia przekazania wykonawcy zawiadomienia o uruchomieniu opcji.

Zakup jest przewidziany do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach krajowych i regionalnych programów operacyjnych. Zamawiający zakłada możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, o które się ubiega, nie zostaną mu przyznane.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony