Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz wprowadza bilet nowego pasażera

Witold Urbanowicz 24.04.2015

Bydgoszcz wprowadza bilet nowego pasażera
fot. Erixon, domena publiczna
Władze Bydgoszczy chcą zachęcić nowych pasażerów do regularnego korzystania z komunikacji miejskiej. W czerwcu będą mogli oni kupić bilet za pół ceny w ramach oferty „bilet nowego pasażera”.
Władze miasta przekonują, że coraz bardziej opłaca się korzystać z komunikacji miejskiej. Wśród zalet wymieniają lepiej wyposażony tabor, większą liczba połączeń, buspasy, wyższą punktualność.

W ramach zachęty dla osób, które do tej pory nie korzystały z komunikacji, zostanie wprowadzony „bilet nowego pasażera”. Umożliwi on w czerwcu podróże komunikacją miejską za pół ceny. Promocja dotyczyć będzie wyłącznie nowych pasażerów, czyli takich, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat (licząc od 1 czerwca) nie kupowali biletów miesięcznych. Bilet normalny będzie kosztował 45 zł, a ulgowy 22,5 zł. Bilet nowego pasażera będzie uprawniał do podróżowania po mieście w granicach I strefy (bez komunikacji podmiejskiej) wszystkimi liniami – dziennymi, i nocnymi. Decyzję o wprowadzeniu promocji muszą jeszcze zaakceptować radni.

– Liczę, że bilet nowego pasażera przekona kolejnych bydgoszczan do podróżowania komunikacją miejską. Warto z niego korzystać, ponieważ w ciągu ostatnich lat w transporcie publicznym wprowadziliśmy szereg korzystnych zmian. Standardem stają się pojazdy wyposażone w klimatyzację i bezprzewodowy Internet. Komunikacją dociera na nowe osiedla, a tramwaje zyskują priorytet na skrzyżowaniach z sygnalizacją – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

W ubiegłym roku udało się rozszerzyć ofertę przewozową linii międzygminnych. Poza tym udało się zapewnić bezpośrednią komunikację pomiędzy dzielnicami Bartodzieje i Kapuściska. W tym roku poprawiła się obsługa dzielnicy Smukała i Brdyujście. Powstało bezpośrednie połączenie Kapuścisk i Łęgnowa z osiedlem Eskulapa.

Miasto w ostatnich latach dobudowało też kilka buspasów, remontowane są też zatoki autobusowe. Dzięki wdrożonemu systemowi ITS skrócił się czas przejazdu tramwajami. Poprawia się też punktualność. Miejskie Zakłady Komunikacyjne w tym roku zakupią co najmniej 27 nowych pojazdów. Ogłoszony został też przetarg na obsługę linii nr 51, 58 i 76 nowym taborem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony