Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz: Utrudnienia na Kujawskiej. Wieszanie sieci na Solskiego

Redakcja 12.02.2021

Bydgoszcz: Utrudnienia na Kujawskiej. Wieszanie sieci na Solskiego
fot. ZDMiKP Bydgoszcz
Mimo trudnych warunków pogodowych kontynuowane są prace przy rozbudowie ulicy Kujawskiej. W weekend zaplanowano rozwieszanie sieci trakcyjnej nad torowiskiem ulicy Solskiego. Docelowo wzdłuż tej ulicy mają kursować tramwaje w kierunku Szwederowa. W trakcie prac wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu tramwajów na górny taras.
Na ul. Solskiego zabetonowana została już płyta torowiska w kierunku Szwederowa oraz zamontowane zostały słupy trakcyjne. Fragment 100-metrowego torowiska w tym miejscu ma pełnić funkcję torów odstawczych, a w przyszłości planowane jest budowa trasy tramwajowej przez Szwederowo w kierunku ronda Grunwaldzkiego. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć przy realizacji tego zadania dodatkowej ingerencji w rondo Kujawskie.

W najbliższy weekend ruszają prace przy rozwieszaniu sieci trakcyjnej na zamontowanych słupach przy ulicy Solskiego. Prace będą prowadzone w sobotę i niedzielę (13 i 14 lutego), kiedy ruch jest najmniejszy. Wymagają one jednak tymczasowego odłączenia zasilania od istniejące sieci w obrębie ronda Kujawskiego.

W związku z powyższym linie tramwajowe nr 2 i 9 zostaną skierowane trasą czasowo zmienioną od ronda Jagiellonów do Szarych Szeregów (ul. Jagiellońską – mostem Pomorskim – ul. Toruńską – ul. Perłową). Linia tramwajowa nr 11 zostanie zawieszona. Na odcinku rondo Jagiellonów – Kapuściska zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza "za T". Autobusy przegubowe na tej trasie będą kursowały co 15 minut. Dodatkowo rozkłady zostaną tak przygotowane, aby na rondzie Jagiellonów ułatwić Pasażerom przesiadanie się z autobusu na tramwaj nr 2.  W poniedziałek tramwaje wracają na standardowe trasy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony