Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz: Solaris pokonuje EvoBusa

Witold Urbanowicz 13.02.2020

Bydgoszcz: Solaris pokonuje EvoBusa
fot. Solaris
Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy rozstrzygnęły przetarg na dostawę ośmiu autobusów miejskich dwóch długości, z opcją na cztery kolejne pojazdy. Postępowanie wygrał Solaris, który ceną pokonał dostawcę Mercedesów.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych miejskich ze standardowym napędem. Przetarg składa się z zamówienia podstawowego i opcjonalnego. Podstawą jest dostawa ośmiu autobusów, z czego pięć to pojazdy przegubowe, a pozostałe trzy mają być 12-metrowe. W opcji bydgoski przewoźnik może sobie zażyczyć jeszcze czterech pojazdów, w tym trzech przegubowych i jednego 12-metrowego.

W styczniu minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Solaris zaproponował dostawy 17,791 mln zł, a EvoBus – 19,143 mln zł. Budżet na ten cel był określony na 16,561 mln zł brutto. Ostatecznie dzisiaj (13 lutego) jako zwycięzcę wskazano firmę Solaris, która pokonała konkurenta ceną, odpowiadającą za 81% kryteriów wyboru oferty.

Dostawy podzielono na etapy. Autobusy przegubowe z podstawowego zamówienia mają trafić do Bydgoszczy w ciągu 190 dni od podpisania umowy. Trzy autobusy o długości 12 metrów mogą zostać później niż 205 dni po podpisaniu umowy. O skorzystaniu z opcji MZK poinformują producenta w ciągu 90 dni od podpisania umowy i od tego czasu będzie miał 190 dni na dostawę.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony