Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz bez dofinansowania na zakup tramwajów, lecz miasto nie rezygnuje z chęci ich zakupu

Jakub Rösler 02.11.2021

Bydgoszcz bez dofinansowania na zakup tramwajów, lecz miasto nie rezygnuje z chęci ich zakupu
fot. MJ
Miasto nad Brdą wnioskowało o dofinansowanie na zakup 46 tramwajów w ramach programu Polski Ład. Był to jeden z trzech wniosków zgłoszonych przez miasto, a także jedyny który nie uzyskał ostatecznego dofinansowania. Bydgoszcz chciała kupić 35 tramwajów pięcioczłonowych, a także 11 trzyczłonowych. Zakładany koszt całego projektu to 500 mln złotych. Miasto zapowiada, że nie rezygnuje z chęci zakupu tramwajów.
Bydgoszcz złożyła do Polskiego Ładu trzy projekty. Najdroższy z nich dotyczył dofinansowania na zakup 46 nowych tramwajów. Miasto wnioskowało o 425 milionów złotych, a całkowity koszt projektu oszacowano na około 500 milionów złotych. Jednakże wniosek nie zdobył uznania w oczach oceniających zgłoszenia i nie został zakwalifikowany do dofinansowania z budżetu państwa.

Jak podaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, miasto nie zrezygnuje z chęci starania się o nowe pojazdy. Bydgoszcz ciągle chce zakupić 46 nowych pojazdów, dlatego w razie kolejnych tur czy też konkursów będzie brała w nich udział i wnioskowała o kolejne dofinansowania.

– Wnioskowaliśmy o 35 długich tramwajów (pięcioczłonowych) i 11 krótkich (trzyczłonowych). Tramwaje miały być przeznaczone do obsługi wszystkich linii, gdyż obecnie posiadane przez nas tramwaje niskopodłogowe są równomiernie rozdysponowane na wszystkie linie – odpowiada Okoński, pytany o to jakie tramwaje planowało zakupić miasto.

Rzecznik dodaje też, że obecnie jest zbyt wcześnie by mówić o tym, kiedy cały projekt mógłby się rozpocząć, szczególnie w sytuacji kiedy miasto nie otrzymało na niego dofinansowania. Ponadto wpływają na to zwiększające się koszty związane z utrzymaniem transportu, a więc ceny benzyny i energii elektrycznej, które znacząco wzrosną od przyszłego roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony