Partnerzy serwisu:

BYD z zamówieniem na 55 elektrobusów dla Norwegii

Jakub Dybalski 31.10.2019

BYD z zamówieniem na 55 elektrobusów dla Norwegii
fot. BYD
Chiński koncern BYD, który od pewnego czasu produkuje część swoich autobusów w Europie, podpisał umowę na dostawę 55 autobusów elektrycznych dla norweskiego przewoźnika Vy Buss. To największe zamówienie dla tego producenta na naszym kontynencie.
Vy Buss to państwowy przewoźnik autobusowy i kolejowy w Norwegii, który część usług realizuje również w Szwecji. Ostatnio wymienia tabor, m.in. zakończyły się dostawy w sumie 217 autobusów różnych długości od Iveco.

Tym razem Norwegowie kupują duży pakiet autobusów elektrycznych. Vy Buss będzie pierwszym przewoźnikiem, do którego trafią autobusy z nowego modelu BYD-a Class II, prezentowanego niedawno na targach w Brukseli. Według deklaracji producenta to udoskonalone elektrobusy o długości ok. 13 metrów, mieszczące 45 pasażerów na miejscach siedzących i wzbogacone o nowe, dające większy zasięg baterie.

Takich pojazdów BYD dostarczy do Norwegii 28. Do tego dochodzi 20 autobusów standardowej długości, znanego modelu K9, a także 7 przegubowych BYD-ów.

BYD zgodził się na szybkie dostawy. Wszystkie autobusy mają trafić do zamawiającego w drugim kwartale 2020 r. Będą kursowały w regionach administracyjnych Oslo, Hamar i Haugesund.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony