Partnerzy serwisu:

BYD rozpoczął realizację dużego zamówienia do Włoch

Przemysław Farsewicz 28.06.2021

BYD rozpoczął realizację dużego zamówienia do Włoch
fot. BYD
Chiński BYD przypieczętował jedno z największych zamówień na autobusy elektryczne we Włoszech. Właśnie dostarczane są pierwsze autobusy z zamówienia na 50 elektryków. To część dużej umowy ramowej miasta na łącznie 100 pojazdów. Zamówiona partia ma dotrzeć w całości we wrześniu. To już trzecie zamówienie Turynu na chińskie autobusy.
BYD zdobył jedno z największych zamówień na autobusy elektryczne we Włoszech. Zaś dla samego Turyna jest to największe dotychczas zamówienie na elektrobusy. Do miasta trafi łącznie 50 nowych pojazdów. To realizacja kontraktu z zawartej przez miasto ramowej umowy na dostawę łącznie 100 sztuk 12-metrowych autobusów BYD. Wszystkie będą 12-metrowe i niskopodłogowe. Otrzyma je Operator Transportu Publicznego, GTT (Gruppo Torinese Trasporti), w północnym mieście Turyn.

Pierwsze cztery autobusy już dojechały do Turyna i zostały oficjalnie przekazane miastu w zajezdni GTT Gerbido z udziałem burmistrza Turynu, Chiary Appendino oraz prezesa GTT, Giovanniego Foti’ego. Pozostałe pojazdy mają systematycznie docierać w sierpniu oraz wrześniu.

Jak podkreśla producent autobusów, włoskie zamówienie jest wynikiem bliskiej i długoletniej współpracy między BYD z GTT – głównym operatorem transportu publicznego w Turynie – która rozpoczęła się od pierwszej dostawy autobusów w 2017 roku. Zaplanowana dostawa 50 elektrycznych pojazdów będzie już trzecim zamówieniem GTT od BYD. Dzięki temu flota rozrośnie się do 78 pojazdów chińskiego producenta. Pojazdy w najnowszej flocie będą trzydrzwiowe. Kamery i czujniki zastąpią lusterka, co wpłynęło na to, że pojazdy prezentują się smuklej. Kierowcy otrzymali za to cały zestaw elektronicznych systemów wspomagających jazdę, jak np. ADAS.

– Od początku objęcia urzędu uważaliśmy, że konieczne jest odnowienie floty GTT – powiedziała burmistrz Turynu, Chiara Appendino. – I udało nam się obniżyć średnią wieku w ciągu trzech lat. W mieście jeździ już ponad 200 nowych autobusów, a teraz wreszcie przybywają najnowsze autobusy elektryczne BYD. Ponadto w budowie jest 70 nowych tramwajów, które zobaczymy na naszych ulicach na początku 2022 roku, a także trwają zakupy innych pojazdów – podkreśliła.

BYD coraz prężniej zdobywa włoski rynek elektrobusów. W całym kraju na ulicach miast jeździ już 60 autobusów BYD. Spotkać je można, poza Turynem, także w Novarze, Alessandrii, Mediolanie, Padwie i Mesynie oraz w innych mniejszych miastach. – Do tej pory autobusy elektryczne BYD we Włoszech przejechały łącznie ponad siedem milionów kilometrów, oszczędzając ponad 7 tys. ton CO2, porównując to do emisji pojazdów z silnikami wysokoprężnymi – chwali się producent.

Większość pojazdów jest produkowana w Unii Europejskiej w specjalnym zakładzie produkcyjnym BYD w Komárom w sąsiednich Węgrzech. Producent podkreśla, że mimo pandemii dba o zachowanie ustalonych harmonogramów produkcji i dostaw z zamawiającymi . Firma BYD dostarczyła dotychczas na całym świecie ponad 65 000 autobusów i autokarów wyłącznie z napędem elektrycznym, a jej nowe pojazdy można znaleźć w ponad 300 miastach w ponad 50 krajach i regionach.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony