Partnerzy serwisu:

Chiński BYD dostarczył 33 autobusy elektryczne na Barbados

Rafał Dybiński 28.08.2020

Chiński BYD dostarczył 33 autobusy elektryczne na Barbados
fot. BYD
Chiński producent BYD dostarczył pierwszą flotę autobusów elektrycznych na Karaiby - poinformowano w oficjalnym komunikacie przedsiębiorstwa z Państwa Środka.
Zarząd Transportu Barbadosu, który przy projekcie współpracował także ze spółką Megapower, pozyskał w sumie 33 pojazdy, a dwa kolejne 9-metrowe dołączą do reszty do końca bieżącego roku.

Dostawa autobusów elektrycznych jest ważnym krokiem w rządowym planie ochrony klimatu państwa na Małych Antylach. Kraj z Karaibów wyznaczył sobie ambitny cel na 2030 rok, kiedy to ma zamiar korzystać tylko z energii odnawialnej i całkowicie zrezygnować z węgla.

Zapewniające cichą i komfortową jazdę autobusy zostały zaprojektowane specjalnie na rynek Barbadosu i są wyposażone w łatwy dostęp dla wózków inwalidzkich, WIFI oraz złącza USB.

Zatrudniający 220 tys. pracowników BYD jest jednym z kluczowych dostawców autobusów elektrycznych w Ameryce Łacińskiej. Pojazdy chińskiego producenta kursują obecnie w ponad 300 miastach w 50 krajach i regionach na sześciu kontynentach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony