Partnerzy serwisu:

Buspas w Szczecinie nie powstał z powodu pogody. Czeka już rok

inf. pras oprac. JM 15.06.2021

Buspas w Szczecinie nie powstał z powodu pogody. Czeka już rok
fot. UM Szczecina
W najbliższych dniach rozpoczną się prace, których celem będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w ciągu ul. Arkońskiej w postaci buspasa - zapewnia urząd miasta w Szczecinie. Pas dla autobusów miał powstać już rok temu. 
W najbliższych tygodniach na przebudowanym fragmencie ulicy Arkońskiej wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w postaci buspasa - zapowiedział na początku czerwca ubiegłego roku szczeciński magistrat. Minęło już ponad 12 miesięcy, a organizacji ruchu wciąż jednak nie zmieniono. 

Gdy o buspas zapytał pod koniec roku radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Słowik otrzymał odpowiedź, że malowanie pasów odwołano ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. - Wykonanie przedmiotowych robót planowane jest w II kwartale 2021 r., tj. w korzystnych warunkach pogodowych – odpisał zastępca prezydenta miasta Michał Przepiera. Być może tę obietnicę uda się zrealizować - zostały jeszcze dwa tygodnie, a pogoda dopisuje. Umowa jest już podpisana - prace wykona firma Trafficom, a nadzór sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

Zmiany zostaną wprowadzone na odcinku ul. Arkońskiej od Ronda Olszewskiego do pętli tramwajowej „Las Arkoński”. Organizacja ruchu po zmianach będzie taka, jak na wcześniej zmodernizowanym odcinku - wewnętrzny pas jezdni przeznaczony będzie dla tramwajów, autobusów i motocykli, a zewnętrzny dla samochodów. W rejonie zjazdu na parking przy kąpielisku Arkonka oraz zjazdu na parking naprzeciwko stadionu Arkonii, mając na uwadze mogące występować kolizje na styku pojazd – tramwaj / autobus, na wydzielonym buspasie pojawią się pasy do skrętu w lewo.

- Działanie ma na celu wymuszenie na kierowcach przestrzegania dozwolonej prędkości, zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, usprawnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zminimalizowanie punktów kolizyjnych na styku pojazdy komunikacji miejskiej i pojazdy osobowe - podkreśla Urząd Miasta.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony