Partnerzy serwisu:

Bukareszt. Mercedes dostarczy 130 hybryd do stolicy Rumunii

Jakub Dybalski 13.08.2019

Bukareszt. Mercedes dostarczy 130 hybryd do stolicy Rumunii
fot. Stefan Puscasu, lic. domena publiczna
Mercedes wygrał duży przetarg na dostawę 130 autobusów hybrydowych standardowej długości do Bukaresztu. To element dużych zakupów rumuńskiej stolicy, współfinansowanych przez Unię Europejską.
Mercedes wygrał przetarg, który nieco uspokoi rumuńskie media. W zeszłym roku bowiem Bukareszt, który przez lata w ogóle nie inwestował w nowy tabor autobusowy, rozstrzygnął zamówienie na 400 autobusów od tureckiego Otokara. Urzędnicy byli wtedy krytykowani, że kupują pojazdy ze standardowym napędem dieslowskim, zamiast szukać rozwiązań bardziej ekologicznych.

Teraz więc miasto zamówiło pojazdy hybrydowe. Mercedesy Citaro Hybrid, które będą tam dostarczane partiami od maja przyszłego roku do stycznia 2021 r., pomieszczą 92 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, rozbudowaną informację pasażerską i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Producent zaoferował gwarancję na 8 lat lub 480 tys. przejechanych kilometrów. Niemcy zarobią na dostawach 195 mln lei, czyli ok 40 mln euro.

Bukareszt jest w trakcie całej serii zakupów, co o tyle istotne, że według informacji lokalnych mediów w mieście od 12 lat nie było poważnych zakupów taboru. Poza wspomnianymi autobusami Otokara i obecnie zamówionymi mercedesami, na rozstrzygnięcie czekają przetargi na 100 trolejbusów, 100 autobusów elektrycznych oraz na 100 tramwajów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony