Partnerzy serwisu:

Bruksela: 85 proc. ulic z limitem 30 km/h od 1 stycznia

Rafał Dybiński 27.07.2020

Bruksela: 85 proc. ulic z limitem 30 km/h od 1 stycznia
fot. be.brussels/mobility-and-transport
Ograniczenie prędkości do 30km/h będzie obowiązywać od 1 stycznia na 85 proc. ulic Brukseli – informuje "The Bulletin". To efekt konsultacji przedstawicieli miejskich rad, policji, a także STIB, czyli operatora transportu publicznego w stolicy Belgii.
Opublikowana na serwisie Brussels Mobility mapa zawiera oznaczone na niebiesko drogi z przyszłym zatwierdzonym limitem. Na niektórych z nich od 1 września będzie nawet obowiązywać ograniczenie do 20km/h, gdzie pierwszeństwo zagwarantowane zostanie pieszym i rowerzystom.

Bardziej ruchliwe odcinki stołecznych ulic, gdzie limit będzie wyższy oraz po których kursują tramwaje i autobusy, pozostaną z priorytetem dla transportu miejskiego i samochodowego. Przyjęte zmiany zostaną ocenione po sześciu miesiącach.Drogi oznaczone na opublikowanej mapie na żółto będą miały limit prędkości 50 km/h. Należą do nich śródmiejska obwodnica, tunel Leopolda II, Rue de la Loi, Rue Belliard i Avenue de la Couronne. Kilka pozostałych, oznaczonych na brązowo, głównie wylotowych z miasta, będzie miało dopuszczalny limit 70 km/h. Będą to fragmenty E411, E40 oraz A12.

– Jest wiele powodów, dla których warto to zrobić. Większe bezpieczeństwo na drogach, lepsza jakość powietrza i mniej hałasu – powiedziała Elke Van den Brandt, minister mobilności stołecznego regionu Brukseli.

– Sonda wykazała, że 74 proc. mieszkańców miasta pragnie dzielnic z mniejszą liczbą samochodów, a także z prędkością lepiej dostosowaną do lokalnego ruchu – dodała Elke Van den Brandt.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony