Partnerzy serwisu:

Brno planuje kolej gondolową

Witold Urbanowicz 24.01.2021

Brno planuje kolej gondolową
mat. DPMB
W Brnie planowana jest budowa 1,7-kilometrowej trasy kolei gondolowej, która ma połączyć dzielnicę Pisárky z kampusem uniwersyteckim. Jak informuje portal zdopravy, brneński operator komunikacji złożył już dokumentację do oceny środowiskowej.
Kolej gondolowa ma połączyć dzielnicę Pisárky z Bohunicami. Długość trasy to 1,7 km, a zdolność przewozowa do 2000 osób na godzinę.

Pierwsza stacja Pisárky-Lipová będzie położona w pobliżu skrzyżowania ulic Hlinky i Lipovej. Kolejny przystanek znajdzie się przed ulicą Bauerovą, w rejonie pawilonu kulturalno-sportowego. Następnie trasa prowadzić będzie nad rzeką Svratką do stacji pośredniej Kampus. Ostatni przystanek – Kampus-Terminal – znajdzie się w pobliżu szpitala uniwersyteckiego. Tutaj też znajdować się będzie przystanek końcowy budowanej trasy tramwajowej.

W zeszłym roku rozpoczęło się projektowanie trasy. DPMB, operator komunikacji w Brnie, przesłał właśnie do administracji regionalnej dokumentację budowy nowego połączenia. Prace miałyby się rozpocząć w 2022 r., a ich koszt szacowany jest na ok. pół mld koron (ok. 90 mln zł).


mat. DPMB/ via zdopravy.czPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony