Partnerzy serwisu:

Bratysława wybiera dostawcę autobusów wodorowych. Solaris pokonuje Toyotę

Przemysław Farsewicz 06.12.2021

Bratysława wybiera dostawcę autobusów wodorowych. Solaris pokonuje Toyotę
fot. Solaris
Stolica Słowacji rozstrzygnęła przetarg na dostawy wodorowych autobusów. W mieście pojawi się czterdzieści nowych pojazdów o długości 12,2 m i wyposażonych w nowe technologie. Będzie to pierwsze miasto w kraju z flotą autobusów wodorowych.
umowy wycenił na 24,4 mln euro. Firma zaproponowała Bratysławie Solarisa Urbino 12 Hydrogen. Co więcej, złożona oferta polskiej firmy jest o 3,6 mln euro niższa niż wynosił budżet zamawiającego. Drugim oferentem była Toyota Central Europe Slovakia z pojazdem Toyota Caetano.

Jak podkreśla miejski przewoźnik, autobusy wodorowe są obecnie uważane za najbardziej ekologiczny środek transportu. – Nasza firma transportowa może wkrótce stać się pierwszym przewoźnikiem z flotą autobusów wodorowych na Słowacji i w Czechach. Zależy nam na zmniejszeniu śladu węglowego, dlatego szukamy możliwości uczynienia transportu publicznego w Bratysławie bardziej przyjaznym dla środowiska – mówi Martin Rybanský, prezes zarządu Dopravný podnik Bratislava.

Bratysława uczestniczy w europejskich projektach, które koncentrują się na produkcji czystego wodoru, a następnie wykorzystaniu w przemyśle oraz w dziedzinie mobilności i transportu. – Dostawa autobusów wodorowych może być realnym i jak dotąd największym projektem „wodorowym” na Słowacji – zauważa Rybanský.

Autobusy będą dostarczane w ramach umowy ramowej. Dostawy będą się odbywały na podstawie jednego lub większej liczby kontraktów. Będą one uruchamiane według potrzeb przedsiębiorstwa Dopravný podnik Bratislava. Czas dostawy pojazdów w przetargu ustalano na 15 miesięcy od złożenia zamówienia. Po upływie ustawowych terminów wynikających z prawa o zamówieniach, zamawiający przystąpi do podpisywania umowy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony