Partnerzy serwisu:

Bratysława rozstrzyga przetarg ramowy na 80 autobusów

Witold Urbanowicz 15.10.2021

Bratysława rozstrzyga przetarg ramowy na 80 autobusów
fot. DPB
Bratysława rozstrzygnęła przetarg na dostawy do 80 autobusów z silnikiem diesla, spełniającym normę Euro 6d. Postępowanie wygrał SOR z ofertą na niespełna 20 mln euro netto.
Przetarg został ogłoszony w sierpniu. Wystartowało czterech oferentów: SOR, Otokar, Mercedes-Benz Slovakia i Solaris. Wśród kryteriów wyboru znalazły się koszty eksploatacji, wydajność chłodnicza klimatyzacji dla pasażerów oraz objętość sprężarki klimatyzacji.

Postępowanie wygrał SOR z ofertą na kwotę 19,080 mln euro neto. Mieści się ona w budżecie zamawiającego, który określono na 22 mln euro netto. Teraz wybór musi się uprawomocnić.

Pojazdy będą zamawiane w miarę potrzeb i posiadanych środków. – Nowe autobusy na ulicach Bratysławy posłużą do zastąpienia pojazdów, których wiek sięga 12-14 lat. Na tym jednym przetargu nie kończymy. W dalszym ciągu pozyskujemy inne rodzaje napędów, a w przyszłości planujemy zawrzeć umowy ramowe na zakup pojazdów niskoemisyjnych – powiedział Martin Rybanský, prezes przedsiębiorstwa komunikacyjnego DPB.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony