Partnerzy serwisu:

Bratysława podpisała ze Škodą umowę na tramwaje. O zamówienie starała się Pesa

Witold Urbanowicz 22.03.2022

Bratysława podpisała ze Škodą umowę na tramwaje. O zamówienie starała się Pesa
fot. DPB
Dopravný podnik Bratislava (DPB), operator komunikacji w Bratysławie, podpisał umowę ramową ze Škodą na dostawę tramwajów jednokierunkowych. Po pełnej realizacji umowy ok. 2/3 taboru będzie w pełni niskopodłogowa. Pojazdy zostaną wykorzystane do zastąpienia starszych wozów oraz obsługi nowych linii.
Zgodnie z umową ramową Škoda dostarczy tramwaje serii ForCity Plus 29T3. Pojazdy o długości ok. 32 m pomieszczą min. 240 pasażerów. W najbliższych dniach DBP ma złożyć zlecenie na dostawy pierwszych 20 tramwajów. Pojazdy powinni przyjechać do Bratysławy przed końcem 2023 r. W sumie Bratysława może kupić 30 tramwajów tego typu. Wartość oferty to 71,7 mln euro.

– Podróżni będą wkrótce przewożeni kolejnymi nowoczesnymi tramwajami, które są im już dobrze znane z ulic Bratysławy. Pojazdy otrzymają jednak nowe elementy wyposażenia, które przeniosą podróż komunikacją miejską na wyższy poziom – mówi Martin Rybanský, prezes zarządu DPB.

Tramwaje będą podobne do tych, które Škoda dostarczyła w 2015 i 2016 r. Różnice dotyczą sztywniejszego nadwozia i wprowadzenia w pełni LED-owego oświetlenia.

Škoda wygrała też przetarg na dostawy 10 tramwajów dwukierunkowych. W obu przypadkach o zamówienie starała się też Pesa, ale jej oferty zostały odrzucone.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony