Partnerzy serwisu:

Bratysława: Nowe Solarisy połączą dworzec i lotnisko

Rafał Dybiński 03.09.2020

Bratysława: Nowe Solarisy połączą dworzec i lotnisko
fot. DPB
Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej w Bratysławie, czyli Dopravny podnik Bratislava (DPB), wprowadza do eksploatacji niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 18 ze specjalnymi modyfikacjami do transportu bagażu. Jedenaście 18-metrowych przegubowców będzie najnowocześniejszymi, jakimi dysponuje stolica Słowacji.
Pasażerowie i liczni turyści odwiedzający Bratysławę zyskają lepszą jakość podróżowania. DPB poszukiwał rozwiązania z większą przestrzenią na pokładzie do wykorzystywania na trasie do lotniska. - Pojawienie się w Bratysławie nowych pojazdów Solaris Urbino 18 sprawia, że wizja miasta dotycząca jakościowego skoku w transporcie publicznym, zaczęła się spełniać, przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad gospodarności i efektywności wydatkowanych środków finansowych - podkreślił Martin Rybansky, prezes DPB. - Przed nami jeszcze długa droga, ale tylko dzięki niej możemy zaoferować społeczeństwu atrakcyjny środek transportu po mieście, który jest ekologiczny, wygodny i ekonomiczny - dodał Rybansky.DPB zakupując autobusy Solaris New Urbino zaoszczędziła ponad 15 tys. euro za każdy pojazd w porównaniu z poprzednimi zakupami, co zaznaczyli także przedstawiciele przedsiębiorstwa ze stolicy Słowacji. Autobusy producenta z Bolechowa pod Poznaniem spełniają najwyższe normy emisji spalin, posiadając także wysokowydajną klimatyzację oraz szyby atermiczne, które ograniczają przegrzewanie wnętrza.

DPB przy okazji wprowadziło nowe rozwiązania w zakresie informacji pasażerskiej. Panele zewnętrzne z diodami LED wyświetlą w czasie rzeczywistym aktualne odjazdy innych linii na poszczególnych węzłach.

Nowe autobusy słowackiej stolicy zaoferują również pasażerom wysokiej jakości fotele z niechłonną powierzchnią, kilka portów USB, możliwość bezpiecznego przypięcia roweru i wsiadania z wózkiem do dwóch par drzwi (odpowiednio drugich i trzecich), a także bezpłatne WiFi oraz czujniki zewnętrzne dla osób niedowidzących i niewidomych. Wyposażenie uzupełniają zintegrowane liczniki pasażerów, system kamer i terminale, umożliwiające opłatę za bilet zbliżeniową kartą. Dostarczone pojazdy wzmocniły linię 61 (mapka powyżej), kursującą do miejscowego portu lotniczego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony