Partnerzy serwisu:

Bonn i Darmstadt wdrożą infrastrukturę Heliox do ładowania autobusów

Rafał Dybiński 23.07.2020

Bonn i Darmstadt wdrożą infrastrukturę Heliox do ładowania autobusów
fot. Heliox
Przedsiębiorstwo transportu miejskiego Stadtwerke Bonn Verkehrs Gmbh (SWB) oraz korporacja dostarczająca energię Entega AG Darmstadt wybrały w przetargu firmę Heliox jako partnera do wykonania infrastruktury ładowania dla floty autobusów elektrycznych. Była stolica Republiki Federalnej Niemiec i ośrodek w Hesji planują przejść na flotę zeroemisyjną w ciągu najbliższej dekady. 
Przed rokiem podobne projekty wdrożono z powodzeniem w Mannheim, Heidelbergu i Akwizgranie. Czwarty ośrodek, w którym jest aktualnie realizowany, to Wiesbaden.

Zakres kontraktu firmy Heliox obejmuje instalację przyłączy średniego napięcia i stacje ładowania. Infrastruktura będzie kompatybilna z używanym systemem zarządzania flotą, co ułatwi monitorowanie autobusów i ładowarek. Interoperacyjność z wieloma markami pojazdów była kluczową częścią wymagań określonych na początku przetargu.

– Naszym ambitnym celem w Darmstadt jest posiadanie zeroemisyjnej floty autobusów do 2025 roku. W sumie ma ich być 80. Kupując teraz 28 pojazdów i 28 ładowarek robimy pierwszy ważny krok w tym kierunku – przyznał Thomas Haasz, reprezentujący Entega AG Darmstadt.

– Nasz proces elektryfikacji autobusów rozciąga się do 2030 roku. Zastąpimy w tym czasie 200 pojazdów nowymi, które będą zeroemisyjne. Cieszymy się, że Bonn wraz z miastami z Hesji, Badenii-Wirtembergii oraz Nadrenii-Palatynatu będzie wśród liderów w zmniejszaniu zanieczyszczeń transportu miejskiego – podkreślił Bastian Mueller, reprezentujący SWB.

– Nie ukrywamy zadowolenia, że możemy przyczynić się do redukcji emisji w Bonn i Darmstadt. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Bonn Verkehrs Gmbh (SWB) i Entega AG Darmstadt za zaufanie do tego przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekamy na realizację wdrożenia naszego systemu – podsumował Sebastian Winner z firmy Heliox.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony