Partnerzy serwisu:

Bombardier z kontraktem na 40 dodatkowych tramwajów dla Zurychu

Jakub Madrjas 11.12.2020

Bombardier z kontraktem na 40 dodatkowych tramwajów dla Zurychu
rys. Bombardier
Bombardier otrzymał zamówienie na 40 dodatkowych tramwajów Flexity dla Zurychu za około 160 milionów euro. 
Bombardier Transportation i operator transportu publicznego w Zurychu VBZ podpisały umowę na 40 dodatkowych niskopodłogowych tramwajów Flexity dla Zurychu. Jest to część opcji z kontraktu przyznanego Bombardierowi przez VBZ w marcu 2017 roku na 70 tramwajów z opcją na kolejne 70. Zamówienie na 40 dodatkowych tramwajów warte jest około 172 miliony franków szwajcarskich (160 milionów euro) netto.

Pierwszy tramwaj Flexity (o numerze bocznym 4.001), został dostarczony do Szwajcarii w listopadzie 2019 r. w celu przeprowadzenia testów na zuryskiej sieci, a w październiku 2020 r. rozpoczął obsługę pasażerów. W tym roku Bombardier otrzymał za tramwaj Flexity Zurych renomowaną międzynarodową nagrodę Red Dot Design Award za wzornictwo produktów. Tramwaj charakteryzuje w 100% niskopodłogowa konstrukcja w połączeniu z szerszymi drzwiami - co ułatwia dostęp do tramwaju pasażerom o ograniczonej mobilności. Pojazd posiada rekuperację energii hamowania i system wykrywania przeszkód ODAS. Producent podkreśla, że we wnętrzu nowych tramwajów znajduje się o 20 procent więcej miejsca niż w starszych modelach. Są również wyświetlane dynamiczne rozkłady jazdy.

- Jestem bardzo zadowolony, że możemy teraz zamówić dodatkowe 40 tramwajów Flexity do Zurychu, ponieważ zapotrzebowanie na transport publiczny będzie nadal rosło wraz ze wzrostem liczby ludności. Ponad 50 procent mieszkańców Zurychu nie posiada samochodu, więc aby utrzymać ten wysoki odsetek, oferta transportu publicznego musi być atrakcyjna dla naszych klientów, a nowe tramwaje FLEXITY znacznie się do tego przyczyniają-  powiedział Dr. Guido Schoch, Dyrektor Transportu Publicznego VBZ Zurych cytowany w komunikacie.

- Dzisiejsze zamówienie na kolejne 40 tramwajów Flexity dla Zurychu jest najlepszym wsparciem, jakie mogliśmy otrzymać od naszego klienta VBZ. Te pięknie zaprojektowane, nowoczesne, innowacyjne niskopodłogowe tramwaje spełniają najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, zużycia energii, dostępności, emisji wibracji i hałasu, a także zapewnią bezpieczny i komfortowy transport dla rosnącej populacji Zurychu przez wiele lat - dodał Stéphane Wettstein, dyrektor zarządzający Bombardier Transportation w Szwajcarii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony