Partnerzy serwisu:

Bombardier przekazał pierwszy nowy tramwaj do Goteborga

Witold Urbanowicz 24.09.2020

Bombardier przekazał pierwszy nowy tramwaj do Goteborga
fot. Bombardier
Bombardier Transportation realizuje zamówienie na dostawy 40 nowych tramwajów Flexity dla przedsiębiorstwa Göteborgs Spårvägar. Producent przekazał właśnie pierwszy pojazd, który docelowo obsłuży istniejącą w szwedzkim mieście 161-kilometrową sieć tramwajową.
Bombardier Transportation przekazał właśnie pierwszy z 40 zamówionych przez Göteburg nowych tramwajów z serii M33. – To bardzo ważny kamień milowy w rozwoju systemu transportu publicznego w Göteborgu. Mamy bardzo owocną współpracę z Bombardier Transportation i Kiepe-Electric. Nie możemy się doczekać odbioru pozostałych tramwajów – powiedział Johan Henriksson, kierownik projektu w Göteborgs Spårvägar.

– Tramwaj ten przeszedł szeroko zakrojony program testów odpowiadający przejechaniu ok. 8 000 km. Wkrótce zapewni bezpieczny i wygodny transport mieszkańcom Göteborga – powiedział Pär Bladin, kierownik projektu w Bombardier Transportation.

33-metrowe tramwaje są w pełni niskopodłogowe i mogą przewieźć 220 pasażerów. Dostarczony pojazd zawiera nowe rozwiązania i ulepszenia wprowadzone po konsultacjach z grupami fokusowymi – kierowcami, osobami niepełnosprawnymi, zespołami sprzątającymi i pracownikami zaplecza. Pojazdy wyposażone są w wózki Bombardier Flexx w połączeniu z układem napędowym firmy Kiepe-Electric.

Umowa na dostawy tramwajów została zawarta w 2016 r. Pojazdy powstają w zakładzie Bombardiera w Budziszynie w Niemczech. Nowe tramwaje M33 będą stopniowo zastępować pojazdy serii M28 / 29. Dostawa wszystkich tramwajów ma zostać zakończona w 2022 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony