Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczył nowe tramwaje Flexity do Karlsruhe

Witold Urbanowicz 07.08.2020

Bombardier dostarczył nowe tramwaje Flexity do Karlsruhe
fot. Bombardier
Bomabardier poinformował o przekazaniu przedsiębiorstwu Albtal-Verkehrs-Gesellschatf (AVG), obsługującego komunikację w Karlsruhe, dwóch nowych tramwajów. W sumie do połowy przyszłego roku przyjedzie 20 tramwajów typu Flexity.
Dzisiaj (7 sierpnia) Bombardier Transportation przekazał dwa tramwaje Flexity dla przedsiębiorstwa AVG w Karlsruhe. W sumie, na bazie umowy z 2018 r., trafi tam 20 takich pojazdów. Wartość umowy to 87 mln euro, a dostawy rozpisane są do połowy przyszłego roku.

– W najbliższych tygodniach pojazdy zostaną przygotowane do jazdy, przetestowane i autoryzowane do jazdy z pasażerami. Jako że w niewielkim stopniu różnią się względem obecnie eksploatowanych pojazdów, spodziewam się, że proces autoryzacji będzie przebiegał szybko – mówi Dirk Wunderlich, szef działu Business Unit German Cities w Bomabardier Transportation.

Dwusystemowe tramwaje są przystosowane do jazdy po liniach kolejowych. Każdy pojazd liczy sobie 37 m długości, mieszcząc 244 podróżnych, z czego 93 na miejscach siedzących. Tramwaje mogą być łączone w składy złożone z trzech jednostek. Po zrealizowaniu dostaw Karlsruhe będzie posiadał 62 tramwaje z rodziny Flexity.


fot. Bombardier Transportation

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony