Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarcza pojazdy dla kolei jednoszynowej w Bangkoku

Rafał Dybiński 29.06.2020

Bombardier dostarcza pojazdy dla kolei jednoszynowej w Bangkoku
fot. Bombardier
Bombardier Transportation poinformował w oficjalnym komunikacie o dostarczeniu zgodnie z harmonogramem do Tajlandii pierwszego automatycznego pojazdu jednoszynowego Innovia APM 300, który zostanie wykorzystany do obsługi złotej linii w Bangkoku.
Pierwsze dwie stacje systemu zostaną otwarte w październiku, a całość inwestycji będzie udostępniona na początku grudnia bieżącego roku.

- Przybycie naszych pierwszych pojazdów Innovia APM 300 do Tajlandii jest kamieniem milowym w programie dostaw rozwiązań APM i systemów jednoszynowych , które wkrótce będą dostępne na trzech nowych liniach transportu zbiorowego w Bangkoku. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że razem z naszym klientem BTSC przyczyniamy się do tego pionierskiego projektu i możemy pobudzić gospodarkę po kryzysie wywołanym wirusem COVID-19 - powiedział Claudio Tiraferri, dyrektor zarządzający, Bombardier Transportation Thailand.

Oprócz systemu Innovia APM 300 dla Gold Line, Bombardier dostarczy również technologię bezzałogowej kolei jednoszynowej Innovia 300. Będzie to pierwszy system kolei jednoszynowej w Tajlandii. Pierwsze pociągi dla linii różowej i żółtej, które są w budowie w Bangkoku, mają przybyć w październiku 2020 roku.

Złota linia o długości 1,7 km, połączy stacje Krung Thonburi i Prajadhipok Road, zapewniając nowe połączenie kolejowe w dzielnicy Thon Buri i integrację z istniejącym w mieście Skytrain. System Innovia APM jest projektowany i dostarczany z centrum inżynieryjnego Bombardier Transportation w Bangkoku, a pojazdy produkowane są w Bombardier Joint-Venture Puzhen Bombardier Transportation Systems w Chinach.

Bombardier Transportation z siedzibą w Berlinie w Niemczech, zatrudnia około 36 000 osób, a jego produkty i usługi działają w ponad 60 krajach. Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie ma natomiast zakłady produkcyjne i inżynierskie w ponad 25 krajach w różnych segmentach lotnictwa i transportu. Akcje przedsiębiorstwa są notowane na giełdzie w Toronto. Przed rokiem firma odnotowała przychód na poziomie 15,8 mld dolarów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony