Partnerzy serwisu:

Bolesławiec z dobrą ofertą Solarisa na elektrobusy

Witold Urbanowicz 10.01.2020

Bolesławiec z dobrą ofertą Solarisa na elektrobusy
fot. MZK Bolesławiec
Miasto Bolesławiec otworzyło oferty w przetargy na zakup dwóch autobusów elektrycznych o długości do 10,5 m wraz z ładowarkami mobilnymi. O zamówienie ubiega się wyłącznie Solaris. Zamówienie ma zostać zrealizowane do połowy lutego 2021 r.
Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Bolesławiec, jest zakup dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą. Zamawiający wymaga autobusy o długości 8,5-10,5 m, mogących pomieścić min. 58 pasażerów, w tym 20 na miejscach siedzących. Wymagane są drzwi w układzie w układzie 1-2-0 lub 1-2-2 lub 2-2-2, otwierane do wewnątrz. Pojazdy mają posiadać system wentylacji, ogrzewania elektrycznego, wodnego, wspomaganego dodatkowo agregatem grzewczym, system informacji pasażerskiej, monitoring, ładowarki do urządzeń mobilnych. Klimatyzację ma posiadać kabina kierowcy.

Wymagane są silnik lub silniki elektryczne o sumarycznej mocy co najmniej 160 KW, z funkcją ograniczenia prędkości do 70 km/h. Zużycie energii nie może być większe niż 120 KWh/100 km. Pojazd musi posiadać baterie o mocy min. 160 KWh, pozwalające na przejechanie min. 100 km bez konieczności doładowywania (bateria ma pozostać naładowana przynajmniej w min. 15%). Ładowanie magazynu energii ma odbywać się za pomocą wtyczki (plug-in) przy wykorzystaniu ładowarki o mocy 80 KW zapewniającej pełne naładowanie magazynu energii w czasie nie większym niż 3 h bądź ładowarki o mocy 40 KW zapewniającej pełne naładowanie magazynu energii w czasie nie większym niż 6 h. Ponadto magazyn energii powinien być doładowywany w czasie hamowania. Zamawiający wymaga dostawy systemu ładowania w postaci dwóch mobilnych ładowarek – dwuzakresowej o mocy 80 KW i drugiej 40 KW.

Dzisiaj (10 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który zaoferował realizację zamówienia za 4,792 mln zł brutto. Mieści się to w budżecie zamawiającego, który na realizację zamówienia przeznaczył 4,920 mln zł brutto. W tej sytuacji rozstrzygnięcie wydaje się formalnością. Pojazdy powinny zostać dostarczone do 15 lutego 2021 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony