Partnerzy serwisu:

Bogdan Motors dostarczy 49 trolejbusów do Charkowa

Witold Urbanowicz 12.05.2020

Bogdan Motors dostarczy 49 trolejbusów do Charkowa
fot. Bogdan Motors
Dzisiaj (12 maja) przedsiębiorstwo trolejbusowe w Charkowie podpisało umowę z Bogdan Motors na dostawy 49 trolejbusów. Niedawno producent wygrał też przetarg w czeskiej Igławie.
W połowie kwietnia Zajezdnia Trolejbusowa nr 3 rozstrzygnęła przetarg na dostawy 49 trolejbusów – 12 pojazdów o długości 19 metrów oraz 37 o długości 12-metrów. Wygrała firma Bogdan Motors z Łucka z pojazdami Bogdan T90117 i T70117. Zakup jest współfinansowany ze środków Europejskiego Banku Odbudowy.

Zgodnie z wymogami przetargowymi trolejbusy zostaną dostarczone w ciągu 50 tygodni od otrzymania zaliczki. Ponadto wszystkie trolejbusy będą dostarczane z zestawem części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych oraz zestawem narzędzi i sprzętu do konserwacji i napraw trolejbusów.

Ostatni Bogdan Motors święci triumfy. 27 kwietnia producent podpisał umowę na dostawę 29 pojazdów dla rodzinnego miasta – Łucka. Natomiast 29 kwietnia Bogdan Motors podpisał umowę z Iwano-Frankiwskiem na dostawy 10 autobusów. Ponadto producent w konsorcjum z czeską firmą Tram for Envi wygrał przetarg na dostawy sześciu autonomicznych pojazdów dla Igławy (Jihlava). Wartość oferty z pojazdami opartymi na konstrukcji Bogdan T701 wynosi ok. 2,64 mln euro. Sprzęt elektryczny dostarczy Cegelec. Od wyniku odwołała się jednak Skoda Electric.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony