Partnerzy serwisu:

Bobowa z ofertami na szkolny elektrobus

Witold Urbanowicz 05.06.2020

Bobowa z ofertami na szkolny elektrobus
fot. Solaris
Bobowa to kolejna gmina, która korzysta z programu Kangur do zakupu szkolnego autobusu elektrycznego wraz ze stacją ładowania. O zamówienie ubiegają się trzy firmy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa autobusu elektrycznego oraz stacji do ładowania. Zakup jest elementem programu Kangur, zakładającego dofinansowane elektrycznych autobusów szkolnych.

Gmina wymaga autobusów o długości 8,3-9,5 m, mogących pomieścić min. 35 osób, w tym 25 na miejscach siedzących. Wymagane są min. dwoje drzwi w układzie 1-2-0 lub 2-2-0. Pojazd ma być wyposażony w silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 120 kW, z funkcją odszyskiwania energii podczas hamowania oraz ograniczeniem prędkości do 90 km/h. Wymagane są magazyny energii o pojemności min. 140 kWh, zapewniające zasięg na poziomie co najmniej 120 km. Przewidziano złącza do ładowania plug-in.

Dzisiaj (5 czerwca) minął termin składania ofert. Budżet określono na 2,2 mln zł. Wystartowały trzy firmy. Busnet Poland z Warszawy, w konsorcjum z Yutongiem, zaproponowało 1,963 mln zł brutto i 60 miesięcy gwarancji. Solaris zaproponował blisko 2,500 mln zł brutto oraz 48 miesięcy gwarancji. SOR Libchavy proponuje 2,694 mln zł brutto i 61 miesięcy gwarancji.

O wyborze decydują cena (60%) oraz gwarancja (40%). Pojazdy miałyby zostać dostarczone do 4 grudnia.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony