Partnerzy serwisu:

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług

Witold Urbanowicz 16.12.2016

Bilety okresowe WKD drożeją o ok. 10%. To cena lepszych usług
fot. WKD
Od nowego roku WKD podnosi ceny biletów okresowych. – Podwyżka cen biletów WKD jest związana z finalizowanymi na przełomie 2016 i 2017 roku zasadniczymi etapami modernizacji taboru oraz zarządzanej infrastruktury kolejowej, których realizację podjęto i prowadzono w poprzednich latach – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.
Jak już pisaliśmy, od nowego roku rosną ceny biletów okresowych. – Podwyżka cen biletów wynosi średnio ok. 10% – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. Wszystkie rodzaje biletów drożeją równomiernie. Największy wzrost, jeżeli chodzi o wartości bezwzględne, dotyczy bilety kwartalnego normalnego w najdłuższej relacji (ponad 21 km) – pasażerowie będą musieli dołożyć 50 zł.

Bez zmian pozostają ceny biletów jednorazowych. – Podejmując decyzję o podwyżce, należy mieć na uwadze konkurencyjność względem innych operatorów oraz organizatorów transportu zbiorowego. W ramach otoczenia, w jakim funkcjonuje spółka WKD w południowo-zachodnim paśmie aglomeracji warszawskiej, ceny biletów jednorazowych pozostają na stosunkowo wysokim poziomie. Odmienna sytuacja dotyczyła natomiast oferty biletów okresowych, których ceny uległy pewnemu urealnieniu w stosunku do oferty zapewnianej przez innych przewoźników i operatorów – mówi Krzysztof Kulesza.

WKD przypomina, że ostatnia podwyżka cen biletów okresowych miała miejsce w styczniu 2013 r., a jednorazowych dla III strefy czasowej w październiku 2009 r. – W związku z podjętymi działaniami w zakresie modernizacji zarządzanej infrastruktury oraz wynikającymi z tego tytułu okresowymi ograniczeniami oferty przewozowej od blisko 4 lat ceny biletów pozostawały na stałym poziomie – zwraca uwagę Kulesza.

Jak zwraca uwagę przewoźnik, w ostatnim okresie poprawiły się oferta i jakość usług. – Podwyżka cen biletów WKD jest związana z finalizowanymi na przełomie 2016 i 2017 roku zasadniczymi etapami modernizacji taboru oraz zarządzanej infrastruktury kolejowej (modernizacja torowiska, przejazdów kolejowych, wykonanie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej), których realizację podjęto i prowadzono w poprzednich latach – mówi Krzysztof Kulesza, który przypomina, że od niedawnej zmiany rozkładu rozpoczęło się sukcesywne zwiększanie oferty przewozowej. Widać to chociażby po zwiększonej częstotliwości poza szczytem i w weekendy.

W ciągu roku 2017 oferta ma być jeszcze stopniowo rozwijana. – Wzrost podaży miejsc w ofercie przewozowej dzięki uruchomieniu dodatkowych połączeń w ramach rozkładu jazdy, jak również wdrożenie nowych systemów monitorowania ruchu oraz zarządzanych obiektów będzie wymagać w ciągu 2017 roku wzrostu zatrudnienia personelu WKD, w tym w szczególności w zespole maszynistów oraz osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie ruchu kolejowego – wylicza Kulesza.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony