Partnerzy serwisu:

Bilety jednorazowe ZTM w pociągach KM nieprędko?

Witold Urbanowicz 17.01.2018

Bilety jednorazowe ZTM w pociągach KM nieprędko?
fot. Martyn Janduła
W dalszym ciągu trwają ustalenia w zakresie możliwości rozszerzenia honorowania wspólnego biletu ZTM w pociągach Kolei Mazowieckich o bilety jednorazowe i 20-minutowe. – W dniu dzisiejszym nie możemy jednoznacznie określić daty od kiedy w pociągach KM obowiązywałaby cała taryfa biletowa. Związane to jest ściśle chociażby z koniecznością zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych – nie ukrywa Michał Grobelny z biura prasowego ZTM Warszawa.
W Warszawie funkcjonuje jeden z bardziej rozwiniętych systemów wspólnego biletu w kraju. Pasażerowie z biletem okresowym ZTM – od czasowego wzwyż – mogą bez żadnych dopłat poruszać się pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pozwoliło to na skuteczne zwiększenie udziału kolei w przejazdach miejskich i aglomeracyjnych.

Od dłuższego czasu pojawiają się postulaty rozszerzenia oferty o pełną taryfę ZTM-u, w tym bilety jednorazowe i 20-minutowe. Jeszcze na początku zeszłego roku przedstawiciele Kolei Mazowieckich ogłaszali, że jest szansa na rozszerzenie oferty do końca 2017 r.

W dalszym ciągu jednak zasady funkcjonowania wspólnego biletu pozostają niezmienione. – Prowadzone są działania, które mają dać odpowiedź w zakresie możliwości rozszerzenia honorowania o bilety czasowe i jednorazowe ZTM w 1 strefie biletowej. W dniu dzisiejszym nie możemy jednoznacznie określić daty od kiedy w pociągach KM obowiązywałaby cała taryfa biletowa. Związane to jest ściśle chociażby z koniecznością zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych na wdrożenie nowej oferty, ale również na budowę niezbędnej infrastruktury umożliwiającej skasowanie biletów – wyjaśnia Michał Grobelny z biura prasowego ZTM Warszawa.

Jak dodaje Grobelny, wstępnie ustalono że kasowniki będą instalowane na przystankach i stacjach kolejowych. – W październiku i listopadzie ub. roku przeprowadzone zostały badania pasażerów korzystających z przejazdów w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM”, które będą podstawą do ewentualnego kontynuowania prac związanych z ustaleniem stawki przewozowej – dodaje Grobelny.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Integracja biletowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony