Partnerzy serwisu:

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych

Jakub Jackiewicz 17.06.2015

Bilet miejski w ofercie Przewozów Regionalnych
PR w Kędzierzynie-Koźlufot. Morido, lic. CC 3.0
Od 14 czerwca 2015 r. Przewozy Regionalne wprowadziły dla pasażerów w Kędzierzynie-Koźlu nową ofertę taryfową – „Bilet miejski”. Za 2 zł można podróżować pociągami w granicach miasta.
Oferta obejmuje stacje Kędzierzyn-Koźle, Kędzierzyn-Koźle Azoty, Kędzierzyn-Koźle Przystanek i Kędzierzyn-Koźle Zachodnie. Bilet w taryfie normalnej kosztuje 2 zł, dostępne są również wszystkie rodzaje biletów ulgowych. Bilet jest ważny przez 30 minut, ale przerwy w podróży nie wynikające z rozkładu jazdy nie są dopuszczalne.

Bilety w ofercie „Bilet miejski” można nabyć w przedsprzedaży (maksymalnie 30 dni wcześniej) w kasach biletowych i stacjonarnych automatach biletowych, a także za pośrednictwem internetu lub systemu eCallPay. Sprzedawany jest również w pociągu, wówczas ważny jest w dniu nabycia.

Oferta „Bilet miejski” w województwie opolskim nie jest jedyną. Funkcjonuje ona również w województwie lubelskim. Za 2 zł można podróżować w granicach Krasnegostawu, Lublina, Łukowa, Puław i Zamościa, za 1,50 zł – w Chełmie i Lubartowie, a w Świdniku tylko za 1 zł. W miejscowości Wetlina można natomiast za 5 zł skorzystać z przejazdu interREGIO busem.

Jak poinformowała nas Dorota Jakiemczuk z Oddziału Opolskiego Przewozów Regionalnych nowa oferta jest wprowadzana w odpowiedzi na oczekiwania pasażerów, którzy podróżują na krótkie odległości w granicach miasta. Nie jest to konkurencja dla komunikacji miejskiej MZK, lecz jej uzupełnienie. Ma zachęcić mieszkańców do podróżowania koleją na krótsze odległości wewnątrz miasta. Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle nie uczestniczy jednak w tym projekcie. „Bilet miejski” w Kędzierzynie-Koźlu jest niejako pilotażem przed wprowadzeniem podobnego rozwiązania w Opolu. Trwają w tej sprawie rozmowy z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta Opole.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Integracja biletowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony