Partnerzy serwisu:

Bilet Gnieźnieński na pociąg i komunikację miejską już działa

jd/inf. pras. 01.03.2016

Bilet Gnieźnieński na pociąg i komunikację miejską już działa
Gnieznofot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Przewozy Regionalne we współpracy z Urzędem Miasta Gniezna, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Gnieźnie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Kolejami Wielkopolskimi wprowadzają „Bilet Gnieźnieński”. Pozwala on na jeżdżenie zarówno komunikacją miejską w wielkopolskim mieście jak i pociągami na trasie między Gnieznem a Poznaniem.
Oferta jest interesująca. Bilet kosztuje 285 zł, czyli dużo mniej niż wynosi suma cen biletu miesięcznego w Gnieźnie (92 zł) i miesięcznego kolejowego na trasie do Poznania (259 zł). W dodatku pozwala na korzystanie zarówno z pociągów PR jak i Kolei Wielkopolskich. Ponieważ stosują się do niego ustawowe ulgi np. studenci zapłacą za taki bilet tylko 140 zł, co nawet przy założeniu, że ucząc się w Poznaniu, będą musieli wydać jeszcze pieniądze na bilet w tym mieście, wygląda bardzo korzystnie.

Dzięki nowej ofercie pasażerowie przemieszczający się codziennie do szkoły i pracy będą mogli kupować jeden zamiast dwóch różnych biletów. Do dyspozycji będą mieli pojazdy MPK Gniezno oraz Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich na trasie Poznań – Gniezno bez ograniczeń. To około 30 autobusów i 30 par pociągów dziennie.

Nowy, wspólny bilet miesięczny jest dostępny w kasach kolejowych (najwcześniej 7 dni przed rozpoczęciem terminu jego ważności), w stacjonarnych automatach biletowych oraz u obsługi w pociągu (jego ważność rozpocznie się w dniu nabycia). Na bilecie miesięcznym znajduje się adnotacja, że uprawnia on do przejazdów pociągami PR i KW oraz pojazdami komunikacji miejskiej MPK Gniezno.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony