Partnerzy serwisu:

Bielsko-Biała unieważnia przetarg na autobusy przegubowe przez cenę i błąd producenta

Witold Urbanowicz 14.06.2021

Bielsko-Biała unieważnia przetarg na autobusy przegubowe przez cenę i błąd producenta
fot. MZK BIelsko-Biała
MZK w Bielsku-Białej unieważnił przetarg na dostawy czterech nowych autobusów przegubowych. O zamówienie ubiegał się wyłącznie Solaris. Oferta była zbyt droga, ponadto zamawiający uznał, że nie spełniała ona wymogów specyfikacji.
Przedmiotem zamówienia była dostawa czterech autobusów przegubowych, wyprodukowanych w 2021 r. Zamawiający wymaga autobusów o długości 17,5-18,75 m. Pojemność określono na min. 140 pasażerów, z czego 38 na miejscach siedzących. Wymagany jest układ drzwi 2-2-2-2, z czego pierwsze i ostatnie otwierane do wnętrza, a drugie i trzecie otwierane odskokowo-przesuwnie na zewnątrz. Zmawiający wymaga silnika o mocy min. 230 kW. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, system do neutralizacji wirusów, bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów, nagłośnienie, wyświetlacze, kasowniki, system lokalizacji dla potrzeb udzielania priorytetu w ruchu, system zliczania pasażerów, monitoring.

Termin składania ofert minął pod koniec maja. Wystartował jedynie Solaris, który wycenił zamówienie na 8,118 mln zł brutto. To nieco powyżej budżetu określonego na kwotę 7,380 mln zł brutto.

Ostatecznie jednak w piątek (11 czerwca) przetarg został unieważniony. Zdecydowały o tym dwie kwestie. Po pierwsze zamawiający po dokonaniu analizy finansowej uznał, że nie może zwiększyć środków na realizację zamówienia. Po drugie na etapie badania ofert MZK stwierdził, że oferta Solarisa jest niezgodna z postanowieniami specyfikacji zamówienia w zakresie ramp wjazdowych dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca zaproponował rampę przy drugich drzwiach, podczas gdy ta powinna znaleźć się zarówno przy drugich, jak i trzecich drzwiach.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony