Partnerzy serwisu:

Bielsko-Biała: Solaris chętny dostarczyć 38 autobusów

Witold Urbanowicz 11.10.2016

Bielsko-Biała: Solaris chętny dostarczyć 38 autobusów
fot. Adrian s6, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK w Bielsku-Białej otworzył oferty w przetargu na dostawę nowych autobusów. Jedyną ofertę złożył Solaris, który gotowy jest dostarczyć pojazdy za 44,9 mln zł brutto, mieszcząc się idealnie w budżecie zamawiającego.
Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez MZK, jest dostawa 38 niskopodłogowych o długości 12 metrów. To już drugie postępowanie w tej sprawie – wcześniejsze, w którym wygrał Solaris, zostało unieważnione. Urząd Zamówień Publicznych zakwestionował nieprzepisowo określone wymogi dotyczące doświadczenia.

Dzisiaj (11 października) minął termin składania ofert. Jedyną złożył Solaris. Opiewa na kwotę 36,48 mln zł netto (44 870 400 zł), mieszcząc się w założonym budżecie. MZK zamierzał przeznaczyć na ten cel 36,556 mln zł netto (44 963 880 zł brutto). Nie jest to zaskoczeniem, gdyż budżet zamawiającego był podany wcześniej.

Producent zaoferował się dostarczyć pierwszą partię wozów, obejmującą 23 pojazdy, w drugim miesiącu od podpisania umowy. Druga partia, składająca się z dziesięciu pojazdów, miałaby zostać dostarczona w II połowie 2017 r., a ostatnia, trzecia partia z pięcioma wozami w II połowie 2017 r. Solaris też przedłożył długie okresy gwarancji – 15 lat dla szkieletu kratownicy nadwozia, kratownicy oraz nadwozia, a w szczególności blachy poszycia zewnętrznego i dachu, uszczelnienia okien, drzwi i pokryw. Gwarancja na powłokę lakierniczą wyniesie 80 miesięcy, a na pozostałe zespoły, układy i elementy 60 miesięcy.

W sumie do Bielska-Białej przyjedzie 50 nowych autobusów. Wcześniej, w dwóch niezakwestionowanych częściach postępowania, wybrano dostawców dziesięciu przegubowców i dwóch pojazdów 7-metrowych. Najkorzystniejsze (i jedyne oferty) złożyły odpowiednio firmy Solars i ABP Bus & Coach.

PARTNER DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony