Partnerzy serwisu:

Bielsko-Biała kupi pięć autobusów spalinowych

Witold Urbanowicz 15.03.2021

Bielsko-Biała kupi pięć autobusów spalinowych
fot. Adrian s6, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK Bielsko-Biała rozpisał przetarg na dostawy pięciu nowych 12-metrowych autobusów o napędzie spalinowym. Na ich dostawy przeznaczono pięć miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest zakup pięciu autobusów klasy maxi o napędzie spalinowym. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11,5-12,5 m, mieszczących min. 85 pasażerów, w tym min. 25 na miejscach siedzących. Wymagane sa podłoga płaska na całej długości z wejściem na wysokości 340 mm oraz drzwi w układzie 2-2-2. Drzwi pierwsze i trzecie mają byś otwierane do wnętrza, a środkowe – odskokowo-przesuwne.

W autobusie powinien znaleźć się silnik o mocy min. 205 kW. Przewidziano klimatyzację, system do neutralizacji wirusów, bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów, nagłośnienie, wyświetlacze LED i LCD, kasowniki, monitoring, system dla potrzeb udzielania priorytetu.

Termin składania ofert mija 19 kwietnia. Startować mogą firmy, które w ostatnich trzech latach dostarczyły co najmniej trzy autobusy klasy maxi.

O wyborze decydują cena (60%), ocena rozwiązań technicznych (20%) oraz gwarancja (20%). Pod uwagę będzie branych aż 13 kryteriów: materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia, obowiązujący okres międzyobsługowy autobusów w czasie gwarancji i po upływie okresu gwarancji – w tym wymiana oleju w silniku, pojemność skokowa silnika, moc silnika, zawieszenie przednie, sposób otwierania okna w kabinie kierowcy, automatyczna skrzynia biegów z przekładnią hydrokinetyczną, klimatyzacja – dostęp do filtra osuszacza i ilość czynnika chłodzącego, spełnienie wymogów w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej dużych pojazdów pasażerskich, ocena możliwości odzysku energii hamowania, liczba miejsc siedzących dostępna z poziomu niskiej podłogi, podatność napraw pokolizyjnych poszycia bocznego autobusu. Na realizację zamówienia przeznaczono pięć miesięcy. Szacunkowa wartość zamówienia to 6,5 mln zł.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony