Partnerzy serwisu:

Bielsk Podlaski z umową na elektryczne Yutongi

Redakcja 11.05.2022

Bielsk Podlaski z umową na elektryczne Yutongi
fot. Busnex
Zakup autobusów elektrycznych, budowa infrastruktury do ich ładowania czy parkingu P+R to kolejne etapy działań Bielska Podlaskiego, który dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych wdraża zeroemisyjny transport publiczny. Miasto podpisało umowę z Busneksem na dostawę dwóch egzemplarzy Yutong E8. Pierwszy autobus wyjedzie na ulice miasta jeszcze w tym roku.
mln zł. realizowanych zostanie kilka działań: zakup dwóch autobusów o napędzie elektrycznym i dwóch ładowarek mobilnych, przebudowa części ulicy Słowackiego wraz z budową wiaty przystankowej i rowerowej oraz przeniesieniem przystanku z ul. Wojska Polskiego na ul. Słowackiego, wykonanie 29 miejsc parkingowych przy ul. Kopernika z montażem stanowiska postojowego dla rowerów.

– Zakup autobusów elektrycznych to kolejny krok w realizowanej przez nas strategii poprawy jakości życia naszych mieszkańców – mówił Burmistrz Bielska Podlaskiego, Jarosław Borowski. – Wśród licznych inwestycji realizowanych w naszym mieście, dużą grupę stanowią te ukierunkowane na ekologię, rozwój terenów zielonych i strategie niskoemisyjne. Przeprowadziliśmy szereg termomodernizacji obiektów publicznych, wdrożyliśmy system monitorujący zanieczyszczenie powietrza. Modernizujemy indywidualne źródła ciepła, instalujemy efektywne energetycznie oświetlenie dróg publicznych, rozwijamy parki i tereny cenne przyrodniczo, a równolegle realizujemy duży projekt uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej. Teraz unowocześniamy flotę pojazdów naszej komunikacji miejskiej, która już od jakiegoś czasu jest usługą bezpłatną na terenie naszego miasta. Jest to realizacja zadania, uwzględnionego przez nas przed pięcioma laty w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Bielsk Podlaski – dodał.

Komunikację miejską w Bielsku Podlaskim zasilą dwa egzemplarze Yutong E8. Ten niemal 9-metrowy autobus posiada akumulatory generujące ponad 250 kWh, dzięki czemu może pokonać na jednym ładowaniu nawet 350 kilometrów. Jest z powodzeniem wykorzystywany przez Lidzbark Warmiński do obsługi komunikacji publicznej, jak również przez gminę Bobowa jako autobus szkolny. Kolejnymi samorządami, które wybrały model E8, są miasto Iława i gmina Giżycko.

– Osiągający 350 kilometrów na jednym ładowaniu model E8 jest coraz częściej wybierany do obsługi komunikacji miejskiej, a także szkolnej. To budujące, że kolejny samorząd postawił na markę Yutong – tym bardziej, iż w kryteriach wyboru liczy się nie tylko cena, ale również parametry eksploatacyjne i gwarancyjne – podsumował Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy zasilane zieloną energią oraz paliwem tradycyjnym do miast na wszystkich kontynentach.

Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony