Partnerzy serwisu:

Bielsk Podlaski rozstrzygnął przetarg na elektrobusy

Witold Urbanowicz 14.04.2022

Bielsk Podlaski rozstrzygnął przetarg na elektrobusy
fot. UM Lidzbark Warmiński
Bielsk Podlaski rozstrzygnął przetarg na dostawy dwóch elektrobusów. Wygrał Busnex, reprezentujący na polskim rynku chińskiego producenta Yutong.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych elektrobusów o długości 8,5-10 m i szerokości 2,4-2,5 m. Pojemność określono na co najmniej 60 osób, z czego 20-25 na miejscach siedzących. Co najmniej dwa miejsca mają być dostępne z poziomu niskiej podłogi. Wymagany układ drzwi to 1-2-0. Zamawiający oczekuje niskiej podłogi aż za drugie drzwi, z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Wymagane są klimatyzacja, ogrzewanie z wykorzystaniem konwektorów i nagrzewnic, wspomagane ogrzewaniem wodnym z agregatem grzewczym o mocy min. 23 kW, zasilany z oddzielnego zbiornika ON o poj. min. 30 litrów, system informacji pasażerskiej z wyświetlaczami i nagłośnieniem, ładowarki USB do ładowania telefonów komórkowych, monitoring.

Wymagany jest silnik centralny o mocy min. 160 kW, z funkcją ograniczenia prędkości do 70 km/h. Wymaga pojemność magazynów energii to co najmniej 160 kWh. Przewidziano ładowanie magazynu energii systemem plug-in przy wykorzystaniu zewnętrznej ładowarki, z możliwością zastosowania mocy 120 i 60kW oraz za pomocą zamontowanego na dachu pantografu, o możliwości ładowania min. 200kW.

Przed połową lutego minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Busnex, reprezentujący chińskiego Yutonga, zaproponował dostawy za 4,165 mln zł brutto. ARP E-Vehicles złożyło ofertę na 4,256 mln zł, a Solaris – 5,068 mln zł. Budżet na ten cel wynosił 4,674 mln zł.

Po ponad dwóch miesiącach – 14 kwietnia – zamawiający rozstrzygnął postępowanie. Wygrał Busnex. Teraz wybór musi się uprawomocnić. Pierwszy pojazd miałby pojawić się do końca listopada tego roku, a kolejny – do końca lutego 2023 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony