Partnerzy serwisu:

Bielce zyskają jedenaście trolejbusów z Dniepru

Rafał Dybiński 24.07.2020

Bielce zyskają jedenaście trolejbusów z Dniepru
fot. Jużmasz
Przedsiębiorstwo transportu miejskiego w mołdawskich Bielcach poinformowało w oficjalnym komunikacie o powiększeniu swojej floty o jedenaście nowych trolejbusów.
Przetarg zorganizowany z funduszy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju wygrała ukraińska firma Litan, dealer państwowego producenta "Jużmasz" z Dniepru, pokonując tym razem Biełkonunmasz z Białorusi, który zwyciężył wcześniej w 2013 roku.

Pojazdy będą jeździć w barwach niebiesko-biało-niebieskich, charakterystycznych dla flagi miasta Bielce. Środkowy pas bieli będzie znacznie szerszy od dolnego i górnego niebieskiego. 

- Łatwiej byłoby nam serwisować sprzęt z Białorusi, ale co możemy zrobić. Porządek musi być. Wymagania Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zostały spełnione - przyznał otwarcie Siergiej Awramenko, przedstawiciel przedsiębiorstwa transportu miejskiego w Bielcach. 

Drugi największy ośrodek Mołdawii uzyskał od EBOiR w sumie 2,5 mln euro na zakup nowych trolejbusów. Kolejne 1,2 mln euro dotacji przyznała Unia Europejska. Pojazdy będą mogły poruszać się po wybranych odcinkach bez trakcji, takich jak okolice dworca autobusowego wzdłuż ulicy Nicolae Iorga do Mostu Kiszyniowskiego oraz na odcinku od ulicy Bułgarskiej przez Lesecico i Konewa do św. Alexandru cel Bun. 

Zgodnie z warunkami przetargu, trolejbusy muszą zostać dostarczone do miasta szesnaście tygodni po dniu, w którym dostawca otrzyma zaliczkę. Niskopodłogowe pojazdy T-203 są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe i są zgodne z dyrektywami europejskimi dotyczącymi przewozu osób oraz niewiele różniące się od 23 zakupionych wcześniej z Białorusi z fabryki Biełkonunmasza. 

Bielce obsługują trzy linie trolejbusowe, łączące port lotniczy, dworzec kolejowy i autobusowy z najważniejszymi dzielnicami miasta liczącego blisko 150 tys. mieszkańców. To drugi pod względem wielkości ośrodek Mołdawii. Większy jest tylko stołeczny Kiszyniów.  
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony