Partnerzy serwisu:

Bielany zamawiają elektrycznego gimbusa

Jakub Dybalski 11.02.2020

Bielany zamawiają elektrycznego gimbusa
fot. MOs810, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Gmina Bielany w powiecie sokołowskim we wschodniej części województwa mazowieckiego rozpisała właśnie przetarg na elektryczny autobus do przewozu dzieci, chodzi więc najpewniej o gimbusa.
Gmina na razie opublikowała tylko ogłoszenie o zamówieniu, ale można się z niego dużo dowiedzieć, jeśli chodzi o planowany pojazd. Będzie to najpewniej autobus o długości ok. 10 m, bo w założeniu ma mieć co najmniej 41 miejsc siedzących dla pasażerów, plus homologację na co najmniej 19 miejsc stojących. Autobus powinien być dostosowany do przewozu dzieci, w tym również takich z niepełnosprawnościami, co oznacza minimum jedno stanowisko na wózek inwalidzki przystosowane do takiego przejazdu (poręcze, guzik zatrzymania oznaczony symbolami w języku Braille’a, rampa, uchwyty).

Gmina wymaga by autobus był napędzany elektrycznie, przy czym baterie mają zapewniać zasięg na jednym ładowaniu minimum 160 km. Baterie muszą utrzymać co najmniej 80-procentową po 3 tys. ładowań, a ich minimalny okres użytkowania nie powinien być krótszy niż 10 lat.

W konkursie ofert kryteria nie są skomplikowane. 60 proc. punktów będzie do zdobycia za zaproponowaną cenę, a pozostałe za długość gwarancji. Na oferty czekają w Bielanach do 16 marca.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony