Partnerzy serwisu:

Bielany kupią szkolny elektrobus Solarisa?

Witold Urbanowicz 30.03.2020

Bielany kupią szkolny elektrobus Solarisa?
fot. Solaris
Gmina Bielany w powiecie sokołowskim we wschodniej części województwa mazowieckiego otworzyła oferty w przetargu na elektryczny autobus do przewozu dzieci wraz z ładowarką. Wystartował jedynie Solaris.
Bielany wymagają autobusu o długości 11,500-12,550 m. Pojazd ma posiadać min. 41 miejsc siedzących (z pasami bezpieczeństwa) i 19 stojących. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 bądź 2-2-0. Pojazd ma być pozbawiony stopni pośrednich w pierwszych i drugich drzwiach, a niska podłoga bez stopni ma sięgać aż za oś napędową. Wymagane są okna przyciemniane, z przesuwną częścią górną. Przewidziano klimatyzację, a także ogrzewanie elektryczne, wodne o mocy co najmniej 20 kW, wspomagane dodatkowo agregatem grzewczym, wykorzystującym ciepło z układu chłodzenia silnika/silników i magazynu energii. Wyposażenie obejmuje monitoring, system informacji głosowej, przednią tablicę elektroniczną.

Autobus ma być wyposażony w silnik bądź silniki o mocy min. 120 kW. Wymagana jest funkcja odzysku energii elektrycznej podczas hamowania autobusu dla potrzeb ładowania magazynu energii. Przebieg na jednym ładowaniu określono na min. 160 km. Łączna pojemność energetyczna (nominalna) akumulatorów musi być nie mniejsza niż 220 kWh. Ponadto wymagana jest funkcja ograniczania prędkości do 90 km/h. Przewidziano ładowanie autobusu przewodowo, zewnętrzną mobilną ładowarką typu „plug-in”, o mocy max. 40 kW.

Dzisiaj (30 marca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który wycenił zamówienie na 2,704 mln zł brutto, w tym 2,604 mln zł na autobus i 99,6 tys. zł na ładowarkę. To nieznacznie więcej, niż oczekiwał zamawiający, który przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 2,620 mln zł brutto. Zamówienie miałoby zostać zrealizowane do 16 października 2020 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony