Partnerzy serwisu:

Biegli ekonomiści zajmą się sprawą stawek Michalczewskiego we Wrocławiu

Redakcja 18.11.2021

Biegli ekonomiści zajmą się sprawą stawek Michalczewskiego we Wrocławiu
fot. Michalczewski Wrocław
MPK Wrocław i spółka Michalczewski złożyły wniosek o powołanie biegłych z zakresu ekonomii i finansów przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu. To efekt dzisiejszej (18.11) rozprawy w sprawie o zmianę stawki za usługi przewozowe świadczone przez podwykonawcę MPK w oparciu o umowę z 2014 r.
Sąd zajął się sprawą stawki za wozokilometr, jaką podwykonawca MPK Wrocław – firma Michalczewski – otrzymuje za swoje usługi na mocy umowy z 2014 roku. Wnioskowała ona o jej podniesienie z uwagi na drastyczny wzrost kosztów prowadzenia działalności. MPK nie mogło jednak przychylić się do tej prośby, bo wiąże je prawo zamówień publicznych. Prawo nie przewiduje możliwości zwiększenia stawki w trakcie trwania umowy. Stąd wspólna decyzja o procesie, w którym mają wypowiedzieć się biegli.

– Zadaniem zespołu będzie dokonanie analizy i oceny zasadności roszczeń spółki Michalczewski w sprawie dotyczącej żądania podniesienia stawki za wozokilometr w związku z nadzwyczajną i niemożliwą do przewidzenia zmianą stosunków gospodarczych zaistniałych w trakcie realizacji umowy zawartej pomiędzy MPK Wrocław a firmą Michalczewski – wyjaśnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Przedstawiciele obu firm liczą na jak najszybsze zakończenie procesu i wydanie postanowienia przez sąd.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony