Partnerzy serwisu:

Białystok z przetargiem na 10 autobusów z opcją na 5 kolejnych

Jakub Dybalski 25.06.2019

Białystok z przetargiem na 10 autobusów z opcją na 5 kolejnych
fot. UM Białystok
Białystok rozpisał przetarg na zakup dwóch autobusów standardowej długości i ośmiu kolejnych, przegubowych. To kolejny przetarg autobusowy w tym mieście.
Przedmiotem zamówienia jest dziesięć autobusów. Chodzi o 2 fabrycznie nowe niskopodłogowe dwuosiowe autobusy miejskie, zasilane olejem napędowym, o długości całkowitej od 11,5 do 12,2 m, a także 8 fabrycznie nowych niskopodłogowych trzyosiowych autobusów miejskich zasilanych olejem napędowym, o długości całkowitej od 17,5 do 18,2 m. Muszą to być autobusy jednego typu, wariantu i wersji. Zamówienie nie jest podzielone na części.

Z przetargiem wiąże się prawo opcji. W przypadku posiadania wolnych środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu Zamawiający zastrzega możliwość wykorzystania prawa opcji, polegającego na dostawie do pięciu dodatkowych autobusów dwuczłonowych. Decyzja ma zostać podjęta do 60 dni od daty zawarcia umowy.

Zakupy są współfinansowane ze środków unijnych. Chodzi o szacowany na blisko 160 mln zł „Projekt partnerski: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym”, realizowany przez Białystok wraz z okolicznymi gminami. Jego istotnym elementem jest właśnie zakup autobusów.

Na oferty czekają w Białymstoku do 1 sierpnia. Tydzień wcześniej w Białymstoku ma zostać rozstrzygnięty inny przetarg w którym miasto szuka dostawcy dwóch autobusów hybrydowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony