Partnerzy serwisu:

Białystok. Testy przedziwnego pojazdu. Jednocześnie autobusu i samochodu

jd, inf. pras. 16.05.2019

Białystok. Testy przedziwnego pojazdu. Jednocześnie autobusu i samochodu
fot. Lohr
W czwartek i w piątek po ulicach Białegostoku będzie kursował autobus Cristal zbudowany przez francuską firmę Lohr. Pojazd o gabarytach zbliżonych do samochodu osobowego ma być uzupełnieniem form transportu masowego, mieszczącym się w ciasnych uliczkach.
Z bezpłatnych przejazdów elektrycznym mikrobusem wszyscy białostoczanie mogą korzystać w czwartek (16 maja), w godzinach 15.30–20.30, oraz w piątek (17 maja) w godzinach 12.- 17. Autobusy kursują co 30 minut. Trasa przebiega ulicami: Legionowa (przystanek: Pałac Branickich) - Al. J. Piłsudskiego - H. Sienkiewicza - I. Malmeda – Lipowa – Św. Rocha – Kardynała St. Wyszyńskiego – Prezydenta R. Kaczorowskiego – Legionowa (przystanek: Pałac Branickich).

Według zapewnień producenta Cristal jest komfortowym, bezpiecznym i w pełni przystosowanym do przewozu osób o zmniejszonej sprawności ruchowej mikrobusem, który nadaje się nie tylko na środek transportu publicznego, ale i prywatnego.W trybie autobusowym Cristal rozwija maksymalną prędkość 40 km/h. Całość ma charakter modułowy. System umożliwia łączenie od dwóch do czterech pojazdów, które są prowadzone przez kierowcę znajdującego się w pierwszej kabinie. Zainstalowane baterie dają zasięg 120 km.

Według producenta jedna kabina o długości ok. 4 metrów pomieści do 22 pasażerów, a czterokabinowy pociąg aż 82. Trudno jednak uwierzyć w takie liczby, chyba, że pasażerowie będą podróżować ściśnięci jak sardynki.

– Jesteśmy otwarci na nowe technologie, inwestujemy w nowoczesne, niskoemisyjne rozwiązania, dlatego uważnie przyglądamy się rozwojowi autobusów elektrycznych. I sprawdzamy, jak takie pojazdy radzą sobie w naszych warunkach – cytuje prezydenta Tadeusza Truskolaskiego oficjalny serwis urzędu miasta.

Lohr to francuska firma z okolic Strasburga. Od ponad 50 lat specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i marketingu systemów transportu towarów i ludzi. Zatrudnia ponad 2000 pracowników na całym świecie. Spółka–córka Lohr Polska mieści się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym i ma zakład produkcyjny w Zaściankach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony