Partnerzy serwisu:

Białystok przekazuje dwa miejskie Many dla Lwowa

Jakub Rösler 31.03.2022

Białystok przekazuje dwa miejskie Many dla Lwowa
fot. tt Tadeusza Truskolaskiego
Także Białystok przekazuje autobusy miejskie dla Ukrainy. Dwa autobusy ze stolicy Podlasia wyruszyły do Lwowa. Po jednym pojeździe przekazały spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Autobusy to dwa Many, z 2006 oraz 2009 roku.
Kolejnym polskim miastem, które postanowiło przekazać swoje miejskie autobusy do Ukrainy jest Białystok. Jak poinformował na specjalnej konferencji Tadeusz Truskolaski, prezydent tego miasta, po jednym pojeździe przekazało Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Łącznie z Białegostoku wyjechały więc dzisiaj dwa autobusy.

– Przekazanie tych pojazdów jest odpowiedzią na apel Mera Lwowa, który prosił o przekazywanie autobusów miejskich do tego miasta, ponieważ lwowskie pojazdy zostały zadysponowane na front, a część z nich służy do transportu osób z doświadczeniem uchodźczym – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Prezydent dodał, iż oba pojazdy są sprawne i jego zdaniem pojeżdżą jeszcze kilka lat. Jeden z nich został wyprodukowany w 2006 roku, a drugi w 2009. Oba autobusy zostały wyprodukowane przez Mana, są to pojazdy z serii Lion’s City. Jeden z nich kursował po ulicach Białegostoku jeszcze kilka dni temu, realizując kursy na linii 104.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych autobusów przekazywanych przez samorządy, także białostockie pojazdy pojadą do Lwowa wypełnione darami.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony