Partnerzy serwisu:

Białystok. KPK kupuje pięć przegubowych autobusów

Jakub Dybalski 07.04.2015

Białystok. KPK kupuje pięć przegubowych autobusów
KPK Białystokfot. Świerzaq9, lic. CC BY-SA 3.0
Białostocki przewoźnik zamówił pięć fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów klasy MEGA z możliwością instalacji pełnego elektronicznego wyposażenia. To już drugie zamówienie w stolicy Podlasia w tym roku.
Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne to jeden z trzech przewoźników w Białymstoku. Obsługuje 16 linii korzystając z ponad stu pojazdów, które w większości są autobusami przegubowymi. W poprzednich latach KPK kupowało głównie autobusy MAN, choć w tej dekadzie główne zakupy pochodzą od Solarisa, a w mniejszym stopniu są to pojazdy marki Mercedes.

Tym razem białostocki przewoźnik szuka dostawcy pięciu przegubowych, czterodrzwiowych pojazdów (o długości od 17,5 do 18,5 m), z bardzo ściśle określonymi cechami i wysokiej jakości wyposażeniem. Autobusy z napędem diesla muszą być fabrycznie nowe, w całości niskopodłogowe, choć zamawiający dopuszcza drugi (pośredni) stopień w czwartych drzwiach. Maja pomieścić minimum 129 osób w tym 35 – nie licząc kierowcy – na miejscach siedzących.

Oferty będą oceniane głównie pod względem ceny (70 proc.), oraz szeregu warunków technicznych (20 proc.), warunków gwarancji i serwisu (7 proc.), a także oszczędności energii i ochrony środowiska (3 proc.). W tym ostatnim przypadku punkty będą przyznawane według skomplikowanego wzoru, który uwzględnia poziom emisji tlenków azotu, cząstek stałych (PM) oraz zużycie paliwa.

Oferty można składać do 11 maja.

Więcej o kryteriach oceny ofert i wymaganiach wobec dostawcy przeczytasz w Monitorze.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony