Partnerzy serwisu:

Białystok dla Solarisa. Czy też dla MAN–a?

Jakub Dybalski 22.05.2015

Białystok dla Solarisa. Czy też dla MAN–a?
Białystokfot. Świerzaq9, lic. CC BY-SA 3.0
W ostatnich dniach dwóch miejskich przewoźników w Białymstoku otworzyło oferty na dostawy autobusów przegubowych. KZK Białystok kupi trzy autobusy od Solarisa. KPK Białystok z kolei najpewniej wybierze ofertę MAN–a.
Komunalny Zakład Komunikacji Zbiorowej w Białymstoku już ogłosił, że jedyna oferta złożona w ogłoszonym pod koniec marca przetargu spełnia wszystkie warunki zamawiającego. Solaris zażyczył sobie 4 630 950 zł. brutto. W zamian dostarczy trzy przegubowce o całkowicie niskiej podłodze, mieszczącej 94 pasażerów, w tym 35 na miejscach siedzących, z miejscami na wózek inwalidzki i wózek dziecięcy. Zamawiający wymagał też rozbudowanego systemu monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego i rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej.

Z kolei Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Białystok w środę otworzyło oferty w przetargu na pięć autobusów przegubowych. Procedura była powtarzana, bo na początku roku, w poprzednim przetargu EvoBus – jedyny wtedy oferent – przekroczył sumę jaką przewoźnik planował wydać na autobusy. Tym razem znów dystrybutor marki Mercedes ma kłopot, bo za pięć autobusów Citaro zaproponował cenę 8 264 370 zł, podczas gdy konkurencyjna oferta MAN-a (Lion’s City) opiewa na 7 724 400 zł. KPK było gotowe przeznaczyć na zakupy 8 068 800 zł.

Więcej o przetargu KZK przeczytasz tutaj, a o przetargu KPK tutaj.

O szczegółach rozstrzygnięć i ich konsekwencjach przeczytasz też w Monitorze.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony