Partnerzy serwisu:

Bezpłatne autobusy z Lubina pojadą do Polkowic

Jakub Dybalski 18.12.2018

Bezpłatne autobusy z Lubina pojadą do Polkowic
fot. Gieroj, lic. GDFL
Od stycznia ruszy, początkowo testowo, wspólna bezpłatna komunikacja w Lubinie i Polkowicach. Póki co za darmo autobusami jeżdżą pasażerowie w powiecie lubińskim, ale samorządy porozumiały się w sprawie rozszerzenie tej ulgi.
O zmianie poinformował w zeszłym tygodniu prezydent Lubina Robert Raczyński. „Bezpłatne autobusy pojadą teraz też do Polkowic i Chocianowa! Od stycznia będą wozić pasażerów już nie tylko po powiecie lubińskim, pojawią się także na drogach sąsiedniego powiatu polkowickiego” – napisał na facebooku.

To efekt podpisania w lubińskim ratuszu listu intencyjnego między przedstawicielami powiatów i miast – Lubina, Polkowic i niewielkiego Chocianowa. Autobusy łączące te trzy miasta, w których nie będą potrzebne bilety, mają ruszyć na trasę już w styczniu.

Do tej pory bezpłatna komunikacja funkcjonuje w Lubinie i w powiecie lubińskim. Dla władz Polkowic i Chocianowa to element realizacji zapowiedzi z kampanii wyborczej. Urzędnicy chcieliby też w przyszłości zainteresować tym projektem władze województwa i podległe im Koleje Dolnośląskie, co może być łatwiejsze , bo decydującą siłą na tym szczeblu po wyborach samorządowych są Bezpartyjni Samorządowcy, z którymi związany jest Raczyński.

Koszty projektu mają podzielić między siebie wszystkie zaangażowane weń samorządy.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony