Partnerzy serwisu:

Bezpłatna komunikacja w Chełmie przegłosowana

Redakcja 29.07.2021

Bezpłatna komunikacja w Chełmie przegłosowana
fot. RJ
Podczas sesji Rady Miasta w Chełmie, która odbyła się 29 lipca, przegłosowany został projekt uchwały dotyczący wprowadzenia na terenie miasta bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Od 1 września na terenie Chełma obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska. Tak zdecydowali wszyscy obecni podczas czwartkowej Sesji radni. Z nieodpłatnego transportu publicznego będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy, ale również wszyscy, którzy akurat będą przebywać w Chełmie.

– W 2018 roku po objęciu urzędu prezydenta zdecydowałem o zainicjowaniu planu naprawczego dla Chełmskich Linii Autobusowych. Dzięki temu udało się wyprowadzić przedsiębiorstwo z trudnej sytuacji, co z kolei umożliwiło nam wprowadzenie bezpłatnej komunikacji – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców, aby przesiedli się ze swoich samochodów do autobusów. Dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia emisji spalin, zwłaszcza, że na przestrzeni kilku najbliższych lat prawie w całości wymienimy tabor CLA na zeroemisyjny – dodaje.

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji to pierwszy krok w stronę szeroko zakrojonych zmian w sferze miejskiego transportu publicznego. Miasto Chełm prowadzi bowiem prace związane z wymianą floty autobusowej Chełmskich Linii Autobusowych. W grudniu tego roku tabor wzmocni sześć niskoemisyjnych autobusów firmy Solaris, zaś na przestrzeni dwóch lat ponad 20 pojazdów napędzanych wodorem. Na zakup tych ostatnich miasto otrzymało ponad 100 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony