Partnerzy serwisu:

Berlin. Mercedes dostarczył dwa pierwsze Citaro. Pozostało… 948

Jakub Dybalski 26.11.2018

Berlin. Mercedes dostarczył dwa pierwsze Citaro. Pozostało… 948
Fot. Daimler Buses
W zeszłym tygodniu koncern Mercedesa dostarczył do Berlina dwa pierwsze autobusy w ramach ogromnego zamówienia ramowego, rozpisanego na kilka najbliższych lat. Mercedes sprzeda stolicy Niemiec 950 autobusów, w większości przegubowych i w ten sposób wymieni większą część tamtejszej floty.
Umowę między Daimler Bus, częścią koncernu Mercedesa, a berlińskim przewoźnikiem BVG podpisano w maju. To zamówienie jest największym jednorazowym zamówieniem autobusowym, realizowanym przez Mercedesa i trudno znaleźć na świecie, poza Chinami, miasto, które zdecydowało się na zakup w tej skali. Cała flota autobusowa BVG to ok. 1,4 tys. pojazdów.

W czwartek do Berlina trafiły dwa pierwsze autobusy – jeden przegubowy (w sumie ma ich być 600) i jeden standardowej długości (docelowo 350). W przyszłym roku Mercedes ma dostarczyć kolejne 20. Wszystkie autobusy będą wyposażone w standardowe ułatwienia dla podróżnych i pasażerów. Znajdą się w nich miejsca dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Kierowcy będą korzystać ze specjalnych kamer, dzięki którym zauważą pieszych lub rowerzystów w momencie skręcania.

Zamówienie jest duże, choć w praktyce tych konkretnych Citaro Berlin może kupić mniej. Umowa zakłada możliwość rezygnacji z tych modeli, jeśli w czasie realizacji okaże się, że dużo sensowniejsze okaże się kupno autobusów z napędem elektrycznym.

Zamówienie bowiem dotyczy autobusów z napędem diesla, spełniających normę emisji spalin Euro 6. Mercedes w przyszłym roku dostarczy też połowę zamówienia BVG na autobusy elektryczne, czyli 15 elektrobusów. Drugie 15 pojazdów sprzeda do stolicy Niemiec Solaris.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony