Partnerzy serwisu:

Berlin. 15 elektrobusów od Solarisa już w stolicy Niemiec

jd/inf. pras. 02.04.2019

Berlin. 15 elektrobusów od Solarisa już w stolicy Niemiec
fot. BVG
Solaris dostarczył do Berlina kolejne autobusy elektryczne. Tym razem są to Solarisy Urbino electric w ramach umowy na zakup 15 dwunastometrowych bezemisyjnych autobusów marki Solaris podpisanej w sierpniu 2018 roku. Berlińska spółka transportu publicznego BVG zamówiła niedawno także 15 tego typu autobusów w wersji przegubowej. Tym samym Berlin będzie miastem z największą liczbą elektrycznych pojazdów polskiego producenta w Niemczech.
– Berlin stawia kolejny krok w kierunku bezemisyjnego transportu publicznego. Autobusy elektryczne są zwycięstwem dla każdego berlińczyka. Dzięki nim mieszkańcy czerpią korzyści ze zmniejszonego hałasu i zanieczyszczenia powietrza. Jestem dumny, że Solaris jest częścią tej nowej podróży – mówił Javier Calleja, Prezes Solarisa, który był obecny na przekazaniu.

Przekazywane obecnie autobusy to połowa zamówienia. Solaris był współzwycięzcą przetargu. Drugą piętnastkę elektrobusów dostarcza do stolicy Niemiec Mercedes.

Jednostkę napędową Solarisów Urbino 12 dla Berlina stanowi oś ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi. To rozwiązanie, polubione także na rynku niemieckim, wykorzystane było również w modelu, który zdobył prestiżowy tytuł Autobusu Roku 2017. Za magazynowanie energii są odpowiedzialne baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. Berliński przewoźnik zdecydował się na ładowanie pojazdów za pomocą złącza typu plug-in.

W stolicy Niemiec do tej pory jeździ pięć autobusów elektrycznych Urbino 12 electric. Pozytywne doświadczenia z eksploatacji pojazdów sprawiły, że BVG zdecydowało się ogłosić przetarg na kolejne elektryczne autobusy. Firma Solaris, jako zwycięzca przetargu, podpisała w marcu umowę na dostawę 15 Urbino electric w wersji przegubowej. Tym samym Berlin stanie się miastem z największą liczbą elektrycznych Solarisów Niemczech.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony