Partnerzy serwisu:

Bergen zyska 88 elektrycznych autobusów od Yutonga

Jakub Dybalski 17.12.2019

Bergen zyska 88 elektrycznych autobusów od Yutonga
fot. Yutong
Przewoźnik Keolis Norge zamówił 88 autobusów elektrycznych od chińskiego producenta Yutong. Autobusy zostaną wyprodukowane przez skandynawski oddział Yutonga.
Zamówienie Keolis Norge to najw3ieksze jednorazowe zamówienie autobusów elektrycznych w tym kraju, choć już wcześniej przewoźnicy kupowali po kilkadziesiąt pojazdów z tym napędem np. do Oslo.

Do Bergen trafi 88 autobusów Yutong E12. Każdy będzie miał po 12 metrów długości, 34 miejsca siedzące i baterie o bardzo dużej pojemności (422 kWh). Podobne pojazdy są użytkowane w duńskim Roskilde, a niedawno setka z nich trafiła do chilijskiego Santiago. Dostawy do Bergen mają się zakończyć w przyszłym roku, ale pierwszy, testowy model ma tam trafić już w styczniu.

Zakupy są efektem dziesięcioletniego kontraktu na przewozy w regionie Bergen jaki do 2030 r. będzie realizować Keolis Norge. Rocznie autobusy przewoźnika mają w sumie przejeżdżać ok. 7 mln km. Częścią umowy jest wymóg, by 75 proc. taboru stanowiły pojazdy elektryczne. Stąd zakupy od Yutonga, ale też podpisana niedawno umowa z Solarisem na 10 przegubowych trolejbusów.

Umowa w Norwegii bardzo przypomina jeszcze większą umowę jaką holenderski oddział Keolisa podpisał niedawno w tym kraju. Tam również chodzi o dziesięcioletnią obsługę autobusową trzech regionów i podobnie wymogiem jest elektryfikacja znacznej części floty. Dlatego tamtejszy Keolis zamówił jednorazowo aż 259 elektrycznych autobusów różnych długości od BYD-a.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony