Partnerzy serwisu:

Bergen zamawia sześć tramwajów od Stadlera

Jakub Dybalski 27.09.2019

Bergen zamawia sześć tramwajów od Stadlera
fot. Nina-no, lic. CC BY SA 3.0
Norweskie miasto zdecydowało się na rozszerzenie zamówienia od Stadler Pankow i kupi sześć dodatkowych tramwajów dla rozbudowywanej sieci szybkiego tramwaju. Na ten cel wyda 27 mln euro.
O kupnie nowych tramwajów zdecydowała rada okręgu Hordaland, w której znajduje się Bergen, a która sprawuje pieczę nad Bergen Bybanen, czyli tamtejszą siecią tramwajową. To nowy system którego pierwszą część uruchomiono w 2010 r. Od tego czasu, w trzech oddzielnych etapach, zbudowano długą, składającą się z 27 przystanków, linię na lotnisko. Do 2022 r. ma zostać zakończony czwarty etap, zakładający budowę drugiej linii prowadzącej z centrum w kierunku zachodnim.

Stadler Pankow dostarczy sześć tramwajów w 2021 r., by były gotowe na rozszerzenie sieci. Będą to 42–metrowe, siedmioczłonowe, dwukierunkowe tramwaje, z pięciorgiem drzwi po każdej stronie. Mają być całkowicie niskopodłogowe, bez stopni przy wejściu do pojazdu. Pomieszczą do 280 pasażerów.

Dzięki nowym pojazdom bergeńska flota tramwajowa powiększy się do 34 pojazdów. – To będą jeszcze bardziej komfortowe pojazdy niż poprzednie, dostarczone przez Stadlera – zapewnia przewodnicząca rady Hordaland Ingrid Holm Svendsen. Nowe tramwaje będą dłuższe od dotychczas używanych, pięcioczłonowych pojazdów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony