Partnerzy serwisu:

Będzie strajk w Solarisie!

Jakub Rösler 18.01.2022

Będzie strajk w Solarisie!
fot. Solaris Bus & Coach
Jak poinformowała Solidarność działająca w Solaris Bus & Coach, zakończyło się referendum strajkowe, które trwało od miesiąca. Wzięło w nim udział ponad 51% pracowników, którzy w przeważającej większość opowiedzieli się za strajkiem. Strajk Generalny rozpocznie się o 6:00, 24 stycznia 2022 roku.
Kilka tygodni temu pisaliśmy o zakończeniu sporu zbiorowego w Solarisie i rozpoczęciu referendum strajkowego przez pracowników. Przed kilkoma minutami związki zawodowe poinformowały o tym, iż zakończono liczenie głosów w referendum. Wzięło w nim udział 51,7% uprawnionych do głosowania pracowników, którzy w przeważającej większości –
92,7% ,opowiedzieli się za strajkiem generalnym.

– Mamy to! Ogromna mobilizacja pracowników Solaris Bus & Coach pozwoliła wygrać nam referendum strajkowe! W referendum zagłosowały 1342 osoby, a więc 51,7 % uprawnionych do głosowania! Za przeprowadzeniem strajku generalnego opowiedziały się 1244 osoby, a więc 92,7 % wszystkich głosujących. To jednoznaczny i miażdżący wynik. Daje nam to silny mandat do dalszych działań – poinformowała na swoim FB Solidarność z Solarisa.

Związkowcy dodali, iż strajk generalny rozpocznie się 24 stycznia, o 6:00 i będzie trwał do odwołania. O szczegółach strajku pracownicy mają się dowiedzieć jutro, 19 stycznia, na spotkaniach pracowniczych w takcie dnia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Finansowanie komunikacji
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony